crew-39-cover

39. číslo časopisu CREW už je nějaký ten pátek v obchodech, a je tedy nejvyšší čas podívat se, co skrývá ve svých útrobách. Pomalu nám končí dva hlavní příběhy, které nám nová CREW představila loni v létě. V tomto čísle nás navíc ještě čeká Joker.

Skalpy je temná noir detektivka z prostředí indiánské rezervace a sešit co sešit mě přesvědčuje o své vydařenosti. V hlavní roli tu máme dvojího agenta Dashiella, zlého koně, který v rezervaci vyrůstal a má v ní několik rodinných i jiných vazeb. V kombinaci s detektivní zápletkou a kresbou R. M. Guéry je to atmosférou nabitý komiks. Těším se, až komiks vyjde komplet (pevně věřím, že se tak stane), protože dvouměsíční pauzy takto zajímavé záplatce nesvědčí.

crew-39-joker

Rex Mundi je naopak stejný uspávač hadů jako jindy. Textem se šetří, což je dobře, protože to budete mít brzy za sebou. Jedná se o žánrový mišmaš z Paříže třicátých let minulého století, kde existuje magie a feudalismus trvá. Hlavní hrdina je nevýrazný chlapík, který pátrá po záhadách v útrobách katakomb hlavního města. Bohužel se nám děj zatím příliš neodkryl a nevytváří ani dost napětí na to, aby nás vlastně zajímal.

crew-39-rex-mundi

Poslední komiks je z minisérie Joker‘s Asylum a předkládá nám spíše myšlenku, než nějaký kulervoucí zážitek. Ovšem myšlenka, ačkoli dnes už nepřekvapivá, je tak výborně podaná, že se určitě jedná o nejsilnější zážitek z celé nové CRWE. Joker položí onu tradiční otázku, jestli je šílený on, nebo všichni kolem. A ona funguje.
Jen je škoda, že hutnou a uvěřitelnou atmosféru musí (jako vždy) narušit chlapík ve směšném kostýmu Netopýra. Objeví se pro příběh v tu pravou chvíli, tradiční oslí můstek podobných komiksů. Do té doby si však Joker: Živě vede skvěle.

 crew-39-skalpy

Příště nás čeká uzavření Skalpů a Rex Mundi a také závěr komiksu Anita, který mě příliš nezaujal. V další sérii nové CRWE nás pak čekají další dvě série. Něco víc si o nich povíme příště.