Občanské sdružení Sarden vydalo na Štědrý den sborník povídek Sladké sny editorky Kateřiny Andrlové. Kniha obsahuje 5 + 5 nejlepších povídek z prvních dvou ročníků soutěže New weird, kterou editorka uspořádala na svém blogu v letech 2012 a 2013. V roce 2013 se stal porotcem vítěz soutěže O železnou rukavici lorda Trollslayera a především redaktor časopisu Pevnost a deníku Sarden David P. Stefanovič, čímž soutěž v Sardenu získala mediálního partnera. A to už byl jen krok ke Sladkým snům.

Stefanovič si totiž vzpomněl, že před dvěma lety vyšel na Sardenu povídkový sborník Na hraně nemožného, který obsahoval různé povídky od známých, ale i méně známých českých autorů. Svěřil se s tím editorce a oba napadlo, že by se mohl udělat povídkový sborník, který by tentokrát obsahoval to nejlepší z New weirdu. A s tímto nápadem přišli pravděpodobně za největším cvokem na celém Sardenu – za Martinem Stručovským, který před dvěma lety inicioval vznik Na hraně nemožného.

Stručovský k tomu dodává: „Miluju literaturu a jsem tak trochu cvok. Když mě oslovili ohledně vydání knihy, neváhal jsemsladke sny ani minutu.“

.

Sladké sny obsahují přes sto stran povídek a kromě těch soutěžních v nich najdete i bonus od Terezy Matouškové, která dělala v soutěži porotce. Naleznete je na Sardenu, kde jsou ke stažení zcela zadarmo. K tomu Stručovský podotýká: „Cílem sborníku není vydělat peníze, ale hlavně dostat jeho autory do čtenářského povědomí a podpořit je. Už teď mám v plánu vydat sborník ze soutěže New weird 2014, jejíž vyhlášení je takřka na spadnutí. A pokud všechno půjde dobře, budou následovat i knihy mimo tuto soutěž.“ O nich vás ale budeme informovat, až nastane správný čas.

 .

Odkaz na sborník

http://sarden.sedrick.cz/node/6658

 .

Odkaz na blog:

http://sussanah.blog.cz/