Dokážete se vypořádat s další výzvou?

Gamebooková série Lone Wolf pokračuje a opět nás čeká velmi obtížná výprava. Čtenář v roli posledního rytíře řádu Kai tentokrát musí zjistit, co se stalo s pravidelným transportem zlata a drahých kamenů z provincie Ruanon.

.

Osamělý vlk již dokázal vyřešit několik zapeklitých situací. Před necelým rokem jako jediný přežil útok na klášter rytířů Kai, který podnikli Temní pánové z Helgedadu. Dokázal objevit zrádce ve vlastních řadách, zachránit Sommerlund a spolu se svou flotilou rozdrtit nepřátelskou armádu Temného pána Zagarny.

.

Tentokrát se čtenář v roli Osamělého vlka musí vydat do vzdálené hornické provincie Ruanon, aby zjistil, co se stalo s konvojem vozů, které převážejí zlato a drahé kameny. Tyto cennosti jsou pro Sommerlund jedním z hlavních příjmů, a tak je v zájmu všech, aby se konvoj brzy objevil a dodávka zlata se obnovila. Král Ulnar na místo poslal sto svých nejlepších mužů, ale ani ti se už dlouho neozývají… proto nařídil padesáti elitním hraničářům, aby tě doprovodili a pomohli ti všemu přijít na kloub.

.

Pokud jste gamebookovým nováčkem, chcete začít se čtením tohoto speciálního žánru knih a nevíte kde začít, tak neváhejte a sáhněte po jedné z nejúspěšnější sérii o Lone Wolfovi. Výhodou této série je hlavně skutečnost, že každý díl lze hrát samostatně, bez jakékoli návaznosti. Pokud si ale chcete užít hardcore session třeba se svými kamarády, není problém, protože všechny díly můžete zkombinovat a vytvořit tak jednu dlouhou RPG hru.

.

Již čtvrtý díl z řady nově vydávaných knih Lone Wolf nese název Rokle zkázy a opět zde můžete najít nové povedené ilustrace a bonusové dobrodružství. V tomto bonusu se vžijete do role kapitána Remira D´Vala, který je členem prestižních Jízdních oddílů královské gardy. S bonusovým dobrodružstvím jsme se již několikrát setkali, a to v druhém díle Oheň na vodě, kde bylo dobrodružství věnováno lordu-poručíkovi Rhygarovi a v předchozím díle Kaltské jeskyně, kde jsme měli možnost hrát za mága Loi-Kymara. (Všem nedočkavým prozradím, že podobně tomu bude i v dalším díle Stín na písku.)

.lone

Co se týče kvality nového vydání Rokle zkázy, nenašla jsem žádné výrazné chyby například v odkazech nebo statistikách nepřátel. Musím říct, že z hlediska náročnosti mi tento díl připadá zatím nejsložitější, ale zřejmě jsem jen neměla štěstí a správný úsudek. Více než kdy dříve budete mít možnost si zkusit souboj s několika nepřáteli naráz a věřte, že to není nic jednoduchého.

.

Stejně jako v předchozích dílech doporučuji stáhnout a vytisknout průvodní listinu z internetových stránek nakladatelství Mytago (http://lonewolf.mytago.cz), protože psát do malé tabulky v knize je nepřehledné a zbytečné.

.

Pokud jste již úspěšně dokončili všechny čtyři knihy, pak vám v knihovně jistě nesmí chybět ani další díl, který se jmenuje Stín na písku. Zároveň bude tento díl posledním krokem k tomu, aby se z rytíře Kai Osamělého vlka mohl stát rytíř Magna Kai.

.

Název: Lone Wolf – Rokle zkázy (The Chasm of Doom)

Autor: Joe Dever

Žánr: gameboook

Počet stran: 288

Vazba: brožovná

Rok vydání: 2013

Vydavatelství: Mytago