Manga Gantz je o skupině Japonců (a psovi), kteří se jednoho dne objevili ve stejné místnosti i přesto, že měli zemřít. Jedním z těchto lidí je také mladík Kei Kurono, kterého metro rozkouskovalo na kusy. Místo toho se však musí potýkat s partou podivných lidí, velkou černou koulí, která má v útrobách chlápka na hadičkách, a mimozemšťanem, co vypadá jak cibule.

Druhá kniha je vyloženě akční. Desítky panelů jsou plné přeložených citoslovcí (grafická úprava jistě dala zabrat) a bojových manévrů. Už v prvním díle jsme mohli odhadnout trojici hlavních hrdinů (již zmíněný Kei, jeho starý kámoš Kató a dívka Kišimoto) a ve druhé knize se nám tato parta potvrdí. Na všechny tři je dán největší důraz a každého z nich poznáme zase trochu víc. Nutno zmínit, že každý z trojice má okolo sebe několik nezodpovězených otázek, které čtenáře zajímají. Pardon, zapomněl jsem na psa. Pes už od prvního dílu plní komickou složku komiksu a já jen doufám, že mu to vydrží.

gantz2

Na konci se objeví pro mě nečekaný zvrat, nebo spíše událost, která vzhledem k pojetí celého příběhu překvapí. Vypadá to tedy, že Gantz nás bude těšit a bavit dál, takže uvidíme, jak na tom budou další knihy.

Ačkoli se Gantz 2 měl prodávat od začátku prosince, kvůli chybě v tiskárně a její následné opravě se objeví až začátkem ledna 2014, tedy snad někdy v těchto dnech. Oficiální prohlášení Jiřího Pavlovského na webu crew.cz:
“Dnes měl vyjít Gantz číslo 2. Vyšel už včera, což by bylo dobré…, ale tiskárna použila parciální lak z jedničky, takže to nesedí na fonty a postavy na obrázku, čili se to bude vracet. Pokud byste se nemohli Gantze dočkat (ani se vám nedivím) a tahle chyba by vám nevadila (je to jedna z chyb, která je vidět jen když se dobře podíváte v přímém světle), můžete si komiks koupit či objednat v pražských speciálkách…, jinak snad bude brzo opravená verze.”

Chyba je to na první pohled neviditelná, ale časem si jí všimnete. Je samozřejmě otázkou, zda vám vadí či ne. Tak či tak věřím, že druhého Gantze si užijete.

Je možné si předplatit zde.

Název: Gantz 2
Autor: Hiroja Oku
Nakladatelství: CREW
Překlad: Anna Křivánková
Počet stran: 224 (paperback)