38. CREW je momentálně na stáncích, a tak trochu dokazuje již mnohokrát řečené a napsané. Skalpy si drží svou kvalitu, Rex Mundi je zdlouhavý a Anita je sexy, ale tím to hasne. Odbýt ale třicátou osmou CREW jednou větou by byla škoda. Přináší totiž sympatické články Žlutý kouteček a Komiksové milníky. Politicky nekorektní Žlutý kouteček známe již z minulého čísla, tentokrát se něco dozvíme o sérii Gantz, která začala jako divoká horská dráha a s velkou pravděpodobností tak bude pokračovat.

Komiksové milníky jsou jedním z těch článků, ke kterým si člověk uvaří kafe a zapomene na to, že existují nějaký internet a komiksové servery a rád si počte erudovaný text na papíře, jako tomu bylo před x lety, kdy CREW začínala vycházet.

crew 38 skalpy

Samotné komiksy jsou pak hlavní náplní časopisu. Skalpy jsou super. Kresba R. M. Guéry vytváří parádní atmosféru a velice dobře pracuje s dynamikou – akční pasáže jsou působivé a člověk se v nich vyzná. Scénář se drží drsné roviny a na konci sešitu se dočkáme několika momentů, které nás nalákají na další díl.

To Rex Mundi stojí trochu na místě. Poměrně zajímavý svět a přehlednou kresbu trochu ničí stagnace děje a absence dynamiky, za kterou může také rozdělení příběhu na sešity. Znovu opakuji, že v jednom paklu by se Rex Mundi četl lépe a nezbývá nám, než doufat v souborné vydání, které snad ještě přijde. S konečným rozhřešením si počkám na ukončení série.

crew 38 rex mundi

Anita je pro mě zvláštním úkazem. Hlavní postava by byla víc sexy, kdyby kresba nebyla taková chaotická a rozcuchaná. Zajímavé je, že ačkoli scénář vypadá na první pohled stejně chaoticky a bezmyšlenkovitě, dává smysl a člověk se u něj i pobaví. Ale není to nic, o čem bych za týden vyprávěl u piva.

rex mundi anita

Jako vždy se v útrobách časopisu nachází slevové kupony na nejrůznější komiksy a hlavně na souborné vydání komiksu Skalpy a komiksu Rex Mundi, které možná bude, možná ne. Na Skalpy bych vsadil nejrychlejšího koně, že se kompletu dočkáme.

Více info na crew.cz

Komentáře

komentářů

About The Author

Pro MFantasy recenzuji hlavně fantasy knihy a komiksy, ale rád také něco napíši o pc hrách. Za nejpovedenější fantasy příběhy, které jsem četl, považuji trilogii První zákon (J. Abercrombie), Hrdinou (M. A. Stackpole) a Na ostřích čepelí (M. Žamboch).