38. CREW je momentálně na stáncích, a tak trochu dokazuje již mnohokrát řečené a napsané. Skalpy si drží svou kvalitu, Rex Mundi je zdlouhavý a Anita je sexy, ale tím to hasne. Odbýt ale třicátou osmou CREW jednou větou by byla škoda. Přináší totiž sympatické články Žlutý kouteček a Komiksové milníky. Politicky nekorektní Žlutý kouteček známe již z minulého čísla, tentokrát se něco dozvíme o sérii Gantz, která začala jako divoká horská dráha a s velkou pravděpodobností tak bude pokračovat.

Komiksové milníky jsou jedním z těch článků, ke kterým si člověk uvaří kafe a zapomene na to, že existují nějaký internet a komiksové servery a rád si počte erudovaný text na papíře, jako tomu bylo před x lety, kdy CREW začínala vycházet.

crew 38 skalpy

Samotné komiksy jsou pak hlavní náplní časopisu. Skalpy jsou super. Kresba R. M. Guéry vytváří parádní atmosféru a velice dobře pracuje s dynamikou – akční pasáže jsou působivé a člověk se v nich vyzná. Scénář se drží drsné roviny a na konci sešitu se dočkáme několika momentů, které nás nalákají na další díl.

To Rex Mundi stojí trochu na místě. Poměrně zajímavý svět a přehlednou kresbu trochu ničí stagnace děje a absence dynamiky, za kterou může také rozdělení příběhu na sešity. Znovu opakuji, že v jednom paklu by se Rex Mundi četl lépe a nezbývá nám, než doufat v souborné vydání, které snad ještě přijde. S konečným rozhřešením si počkám na ukončení série.

crew 38 rex mundi

Anita je pro mě zvláštním úkazem. Hlavní postava by byla víc sexy, kdyby kresba nebyla taková chaotická a rozcuchaná. Zajímavé je, že ačkoli scénář vypadá na první pohled stejně chaoticky a bezmyšlenkovitě, dává smysl a člověk se u něj i pobaví. Ale není to nic, o čem bych za týden vyprávěl u piva.

rex mundi anita

Jako vždy se v útrobách časopisu nachází slevové kupony na nejrůznější komiksy a hlavně na souborné vydání komiksu Skalpy a komiksu Rex Mundi, které možná bude, možná ne. Na Skalpy bych vsadil nejrychlejšího koně, že se kompletu dočkáme.

Více info na crew.cz