Ne, nezískali jsme podpis A. C. Doyla, senzace se nekoná. Ale skandál ano. Skandál v Čechách od Petra Kopla, druhý díl komiksového zpracování slavné detektivky. Pojďte si o něj zahrát.

Detektiv Sherlock Holmes vyšetřuje skandál v Čechách. Podaří se mu i tentokrát vše brilantně vyřešit? Podobně jako v předchozí knize Poslední případ, i v této komiksové adaptaci řeší Sherlock Holmes několik případů, které se v podání Petra Kopla vzájemně proplétají. Název prvního z nich – Skandál v Čechách – dal jméno i celé knize. Druhý příběh – Strakatý pás – přivádí Sherlocka Holmese i dr. Watsona na anglický venkov, kde není nouze o nejrůznější překvapení. Petr Kopl zachází s předlohou volně, ale drží se jádra příběhu, a pokud někde něco přidá, otevírá si tím dvířka do světa dalších mystifikací; stále však zůstává v době končícího 19. a začínajícího 20. století, kterou nazývá Victoria Regina. Pro zajímavost: na straně 7 naleznete v knize časovou osu, na které je chronologicky uveden přehled dosud zpracovaných příběhů.

skandal v cechachAbyste byli zařazeni do slosování, odpovězte nám na jednoduchou soutěžní otázku:

Kde se konalo autorské čtení ze Skandálu v Čechách?

Odpovědi posílejte na adresu soutez@mfantasy.cz a do předmětu emailu uveďte heslo Skandál. Zúčastnit se můžete do 22.12.2013 včetně.