Železonoc a jiné podivnosti je sbírka deseti povídek české autorky Petry Slovákové, která v prosinci vychází ve vydavatelství Rogerbooks. Kniha Vás provede rozličnými světy a žánry od steampuku až po New Weird. Monitoruje autorčinu tvorbu za poslední dva roky. Kromě děl známých z literárních soutěží a časopisů přináší i čtyři dosud nepublikované práce. Celá sbírka je doplněna ilustracemi samotné autorky a také skvělých výtvarníků jako jsou Jitka Šenkeříková, Kateřina Perglová či Zuzana Droppová.
Františka Vrbenská, která bude knihu křtít, se sbírce vyjádřila takto:

 

“Deset povídek v tomto sborníku: desatero cest, desatero smrští obraznosti. Kdo chce tvrdit, že výlety do žánru fantastiky mají být krotké a brát se vyšlapanými pěšinkami? Kdo si myslí, že autorky nedokážou psát tvrdě, a že vrcholem brutality je barbar trhající nepřátelská střeva? Petra Slováková, mladá úspěšná autorka, o které začíná být slyšet, ho uvede v omyl.”
Křest knihy se uskuteční v rámci festivalu Fenixcon v Brně 7. 12. 2013 v 16:45 v restauraci Bugatti. Na stejné události si budete moci prohlédnout také výstavu autorčiných obrazů a ilustrací z různých knih.

Kniha bude k dostání od tohoto data na stránkách vydavatele, kde bude k vidění také trailer a knižní ukázka.

Stránka vydavatele: https://www.facebook.com/Rogerbooks.eu  http://rogerbooks.eu/
Stránka autorky: https://www.facebook.com/gabrielletaroka

 

zelezonockopie2