Avery Williams je pseudonym americké autorky Jessey Perry, která se proslavila ve světě svou novelou Alchymie věčnosti. Je to první kniha z dvoudílné série Inkarnace. V letošním roce bylo vydáno pokračování s názvem Nejistý zítřek, které je zároveň také ukončením příběhu Serafiny.

 .

Všechno se již zdálo být v naprostém pořádku. Serafina mohla konečně začít žít svůj klidný, věčný a bezstarostný život v těle šestnáctileté dívky. Měla možnost pobývat na světě s nově získanou skvělou rodinou Morganových, přítelem Noahem a spoustou kamarádů od Kaily, kteří se nyní stali také jejími blízkými. Ale teď už jsou tyto naivní myšlenky minulostí. Cyrus totiž není mrtvý. Jak je to možné? Protože se převtělil. Ale do koho? Kdo z okolí není tím, za koho se vydává? Serafina se nyní pouští do nebezpečného pátrání, které nemusí skončit dobře ani pro jednu stranu. Čeká ji hned několik důležitých úkolů, které je pro ni životně důležité splnit. Zvládne je? K tomu všemu se na ni nabalují starosti jejího nového těla Kaily Morgan, protože ne všechna tajemství je možné udržet v tajnosti…

nejistyzitrekKde se v Alchymii věčnosti skončilo, tam se v ději Nejistého zítřka plynule navázalo. I v druhém dílu přetrvala skvělá atmosféra, která dokázala čtenáře vtáhnout do příběhu a vzbudit v něm jisté napětí a potřebnou zvědavost. Díky tomu byla kniha velmi čtivá a samozřejmě poutavá. Opět si zachovala svou jednoduchost a tím pádem také status oddychové četby, kterou ocení zajisté všichni, kteří si chtějí u četby hlavně odpočinout.

.

Postavy zapojené do dvojdílné série, u kterých bychom nepředpokládali nějaký větší význam pro děj, nyní získaly zcela jiný rozměr. Co se týká samotné protagonistky Serafiny, tak ta se bez problémů zaklimatizovala v životě Kaily a přijala jej plně za svůj. Skvělý obrat v jejím myšlení, viďte? Když si vezmeme v potaz, že s sebou nese tíhu několika staletí lidské existence…

Velmi mě potěšilo, jak se Avery Williams odvážně pustila do tvorby detektivních prvků. Jejich zapojením do příběhu dodala knize jistý nádech něčeho víc, než jen obyčejného fantasy. Během celé knihy se čtenář mohl jen dohadovat o tom, kdo je Cyrus, protože možností byl opravdu vysoký počet. Důkazy nasvědčovaly hned pro několik postav, ale finální rozuzlení leckterého čtenáře mohlo překvapit. Já měla hned několik tipů, avšak ani jeden správný. Až po zjištění, kdo jím ve skutečnosti byl, jsem si začala uvědomovat podrobnosti, které mi při čtení unikaly, a autorce se je podařilo nenápadně nastínit v ději.

Právě díky tomuto, na první pohled bezvýznamnému pokroku ve psaní jsem nyní celkem přesvědčená o tom, že by se autorka mohla časem pustit také do poutavých detektivních knih – prozatím tedy spíše pro děti, ale časem? Kdo ví. Cítím zde však jisté předpoklady, tak uvidíme, do jakého žánru se Williams nyní pustí.

.

Vydal: CooBoo; 2013
Autorka: Avery Williams
EAN: 9788074473838
ISBN: 978-80-7447-383-8
Pořadí v edici: 2.
Počet stran: 280

Martina Ryšková

Čtení zdar!