CREW číslo 37 je na stáncích a ve všech dobrých knihkupectvích od října tohoto roku. Najdeme v ní tři komiksy. Samozřejmě pokračují dvě rozjeté série, Skalpy a Rex mundi, a jako krátký bonus jsme se dočkali Hellblazera od mistra hnusu a porno absurdit Gartha Ennise. Jak toto složení dopadlo?

Velice dobře. Zatímco u minulého čísla jsem vyjádřil obavu nad nešťastným rozkouskováním komiksu Rex mundi, tentokrát mě tahle detektivka z alternativní Paříže minulého století bavila. Přinesla něco nového a je vidět že Arvid Nelson umí pracovat s postavami. Znovu však musím zopakovat, že kompletní vydání tomuhle dílu bude slušet víc.

Rex Mundi

Rex Mundi

Druhá část thrilleru z indiánské rezervace – Skalpy – mě přesvědčil o tom, že tenhle komiks bude moje gusto. Syrová atmosféra, nepodbízivá kresba, na malém prostoru skvěle vykreslené charaktery a slušná dávka násilí, to vše je podařený mix. Překlad se také poměrně slušně vypořádává s neustálými vulgarismy a v češtině se text čte sympaticky.

Skalpy

Skalpy

John Constantine uzavírá toto vydání CRWE a uzavírá ho až příliš dobře. Až člověka mrzí, že série Hellblazer u nás nemá příliš dobré vyhlídky. Příběh z roku 1992 vypráví o Dannym Drakeovi, který je nucen vykřikovat tajemství, která si zanášel do svého deníku. John Constantine zde (tak jak je tomu často) vystupuje jako vedlejší postava a snaží se Drakeovi pomoct a zbavit ho démonů. Tenhle blonďatý britský parchant je prostě sympaťák a vážně doufám, že čtenáře dají sérii Hellblazer ještě šanci.

Hellblazer

Hellblazer

Třicátá sedmá CREW se povedla. Součástí ní jsou i kupony se spoustou slev a příliš dlouhý dopis od fanouška, kterých bych klidně oželel, ale velice jsem se tradičně pobavil u úvodníku Jirky Pavlovského.

Více info na crew.cz