Ičigo se spolu se svými přáteli dostal do Soul Society. Nedá se říci, že to byla příjemná cesta, ale to ještě zdaleka netušil, že to horší ještě čeká před nimi. Naši hrdinové si totiž cestu do srdce Soul Society, kde žijí sběrači duší a kde je vězněna Rukia, představovali jako Hurvínek válku…

 .

Překážky

Ičiga nenapadne nic jiného, než se do všeho vrhnout po hlavě. Takže místo, aby si to v Soul Society nejdříve v klidu očíhnul, okamžitě vběhne do sídla sběračů. Tedy měl to v plánu. Jenže hned tady narazil na první překážku – obřího strážce brány. A rozhodně to není poslední problém, který je čeká. Jedinou výhodou je to, že Ičigo už není ono neschopné tintítko, kterým byl ještě před časem, a že se dokáže o něco lépe ovládat. I když jeho výbušnost a zbrklost jsou samozřejmě i nadále nevyčerpatelnou studnicí průšvihů.

Jelikož je ale Ičigo hodně paličatý, tak si prostě cestu za Rukiou najde. Dluží jí to… Jenže v Soul Society se setká s někým, kdo je přinejmenším stejně paličatý a drzý. Takže se připravte na porci „uřvaných“ scén, kdy si hrdinové budou vyměňovat urážky a rány.

 .bleach 9

Laťka

Příběh si drží stále stejnou úroveň. Je do značné míry ztřeštěný a plný naprosto neuvěřitelně šílených scén. I přesto už tu můžeme ale sem tam zahlédnout záblesk vážného rozhovoru, který dává tušit, že Bleach nakonec bude mít přeci jen v jistém směru hloubku. Tento kontrast je velice příjemný a Tite Kubo ho dokáže velice vhodně využívat. Vtipné scény díky tomu působí opravdu vtipně a vážné momenty oproti zbytku textu snáze vyniknou a více zapůsobí.

V příběhu se nám objevují další postavy, které do budoucna dostanou jistě ještě prostor, a děj bude pestřejší. Měli bychom ale postupně začít studovat hierarchický žebříček sběračů duší – kdo je velitelem jakého oddílu, kdo je jeho zástupcem…, protože jinak se v tom brzy ztratíme. Jisté ale je, že závěr nám slibuje dosti šílené pokračování, na které se budete určitě těšit.

.

Název: Fourteen Days For Conspiracy (Bleach 9)

Scénář: Tite Kubo

Kresba: Tite Kubo

Překladatel: Anna Křivánková

Nakladatelství: Crew

Rok vydání: 2013

Počet stran: 192