Až k třináctému dílu série o popravčí upírů a oživovatelce mrtvých Anitě Blake se přes předchozí díly propracoval zajisté jen opravdový fanoušek nebo milovník erotiky, a těm netřeba vysvětlovat, kdo je Micah. Drobný, ale přesto velmi mužný nimir-raj (vůdce pardu leopardodlaků) s kočičíma žlutozelenýma očima a vypracovanými svaly je jedním z Anitiných milenců.

.

V tomto díle přebírá Anita na poslední chvíli případ oživování za svého kolegu Larryho. Znamená to pro ni postavit se svému strachu z létání a odcestovat do Filadelfie. Užuž by Anita vyběhla na letiště s cestovní taškou přes rameno, když se z její postele ozve dvojhlas jejích milenců: „Milá, zlatá, co budeš dělat v tom cizím městě s ardeur? Neměla by sis sebou přeci jen vzít nějakou svačinku? Nechceme přeci, abys svou nenasytnou sexuální touhu ukájela na kdekom.“

Vzhledem k tomu, že Nathaniel je ardeur momentálně vyždímaný jako citron (což je jistě snem mnoha mužů), volba padne na Micaha. Na vždy hodného a chápavého Micaha, který je Anitě oporou a jehož Anita miluje, což jí samozřejmě děsí. A když jsme u toho strachu… Anita ještě nikdy nestrávila s Micahem celou noc o samotě. Kdo by to byl řekl, že drobnou ženu s pistolí v podpažním pouzdře k smrti vyděsí fakt, že pro ně její milý zamluvil romantické apartmá v luxusním hotelu?

A tak Anita raději než aby řešila „emoční balast“, jak cituplné výlevy svého milence vtipně sama nazývá, sáhne po telefonu a zavolá agentovi FBI, aby se dozvěděla něco bližšího o oživovaném. Čirou náhodou se totiž jedná o přirozenou smrtí zesnulého svědka, který má být předvolán k soudu. Jak se ale zdá, tolik potřebné informace se oživovatelka nedozví a bude tedy muset na hřbitov vyrazit nepřipravená.

.

Čtenáře čeká noční procházka hřbitovem, který nechtě ožívá Anitinou mocí, a k tomu jakás takás pointa, pro jejíž budovánímicah není kvůli krátkému rozsahu moc velký prostor. Vůbec to ale nevadí. Micahovy fanynky se konečně dočkaly několika málo bližších informací, které se týkají zejména jeho rodiny a způsobu, jakým byl mladík nakažen lykantropií a fanoušci „Anity před ardeur“ si oddechli od přílišného množství mužů.

Na pouhých sto dvaceti osmi stranách se odehraje krátký a svižně ubíhající příběh plný sexu, emocí a oživovatelské moci. Jedná se opravdu o sladkou a příjemnou jednohubku od autorky, která ví, jak čtenáře bavit, a kratší texty, zbavené přílišné popisnosti, se kterou se autorka někdy trápí, jsou v jejím podání výhodou. Text je opět prošpikován břitkými hláškami a nadhledem drsné hrdinky.

Pro ty, kteří snad váhají nad koupí dalšího dílu, je navíc v závěru knihy připravena vějička v podobě ukázky z románu Danse Macabre.

.

Nakladatel: Epocha; 2013
Autor: Laurell K. Hamiltonová
Překlad: Dominika Moulíková
Obálka: Jakub Jíra
Rok vydání: 2013
Počet stran: 184
Cena: 199,- Kč