Nakladatelství Albatros si pro nás připravilo pestrou sbírku knih, která potěší jak mladší čtenáře, tak milovníky romantiky či klasických hororů…

.

.

.

.

zefaZefa, zákeřná krakatice ( 7) The Golden Armour
Adam Blade

Ilustrace: David Wyatt
Pro čtenáře od 7 let
Počet stran: 120
Doporučená cena: 149 Kč
Vychází : 10/14/2013

Další kniha z řady Beast Quest! Zlý čaroděj Malvel nebyl poražen a znovu ohrožuje Avantii! Ukořistil zlatou zbroj, jejich nejcennější poklad. Kovářský chlapec Tom se vydává na novou výpravu. Musí zbroj kus po kuse najít a složit, aby celé brnění nabylo znovu kouzelnou moc. I když Tomovi pomáhají přátelé, nebude úkol pro chlapce přeci jen nemožný? Dokáže přemoct strážce, zákeřné a hrůzné stvůry, které Malvel vyvolal z nejhlubších temnot?

.

.

denDen co den
David Levithan

Pro čtenáře od 14 let
Počet stran: 344
Doporučená cena: 299 Kč
Vychází : 10/14/2013

Každý den se probudíte v jiném těle, každý den žijete život někoho jiného. A tak platí jedna jediná zásada – vyhněte se tomu, aby si někdo všiml, že na jeden den přebýváte v těle někoho jiného a nepleťte se do jeho života. Vše je v pořádku, až do rána, kdy se probudíte v těle Justina a zamilujete se do jeho přítelkyně Rhiannon. Od toho okamžiku všechna pravidla, podle nichž jste až do teď žili, přestávají platit. Konečně se objevil někdo, s kým chcete být den co den.

.

.

andelePadlí andělé 4 – Opuštění
Thomas E. Sniegoski

Pro čtenáře od 14 let
Počet stran: 328
Doporučená cena: 269 Kč
Vychází : 10/14/2013

Aaron nese tíhu odpovědnosti za celý svět i budoucnost lidstva a postupně mu dochází, že možná nebude mít dost síly to zvládnout. I když se všichni Nephilim snaží a bojují s příšerami z nočních můr ze všech sil den co den, objevují se stále další hrůzy, jež nemají konce. Dokáží v sobě najít víru v dobrý konec a postaví se Temné hvězdě? Nebo propadnou zoufalství a beznaději a svět, jak ho známe, skončí v plamenech pekel?

.

.

stinStín z času. Příběhy a střípky z let 1931-1937, Spisy 4
Howard P. Lovecraft

Ilustrace: František Štorm
Pro čtenáře od 15 let
Počet stran: 472
Doporučená cena: 369 Kč
Vychází : 10/14/2013

Čtvrtým svazkem Stín z času se v nakladatelství Plus uzavírá souborné vydání beletristických spisů jednoho ze zakladatelů moderní fantastické prózy H. P. Lovecrafta. Kniha obsahuje rozsáhlý román V horách šílenství a po něm následují významné povídky z posledního období, mimo jiné Stín nad Innsmouthem, Věc na prahu či Stín z času. Na prahu čtyřicítky se Lovecraftův život uklidnil a projasnil, přestože i nadále žil ve značné chudobě. Jako fascinující osobnost přetrvává ve svém díle dodnes.

About The Author