Václav Pravda

3. ročník festivalu sci-fi, fantasy a her proběhne v Chotěboři, v nově otevřeném hotelu Fantazie, ve dnech 25. – 29. 10. 2013. Hlavním lákadlem programu jsou čtyři souběžné programové linie (sci-fi, fantasy, hry a literatura+věda) a velká herna videoher a stolních her.

Z několika důvodů jsme se pro aktuální ročník FanCity rozhodli pro změnu. Místo obřího podzimního FanCity v Praze pořádáme hned několik menších festivalů v Chotěboři, kde v roce 1999 vznikl Festival Fantazie Speciál, předchůdce FanCity. Za sebou máme festival deskových her Deskofobie Live, před sebou FanCity, hororový festival Bloody Xmas a silvestrovský Silicon.

IMGP8859Fanoušci se na FanCity mohou naučit hrát a mohou si pořádně zahrát ve velké herně (až 40 konzolí, 30 počítačů a 30 stolů pro deskové hry) videohry, hry hudební, deskové i karetní. Nechybí prezentace novinek a přednášky o videohrách, soutěže a turnaje o ceny. Oproti loňskému roku fanoušky nečeká Minecraft.

Program je připraven pro fanoušky sci-fi seriálů, kteří se seznámí s novinkami na seriálové scéně a připomenou si své oblíbené v řadě přednášek, projekcí a soutěží SeriesConu. Na své si přijdou i fanoušci fenoménu Hobit a Pán Prstenů, ale i fanoušci Merlina a dalších fantasy světů a hrdinů v linii Fantasy & History. Literárně-vědecký program je připravovaný ve spolupráci se spisovateli, výtvarníky, redaktory, odborníky a vědci.

IMGP8955Speciální program nabídne divadelní představení, výstavu hororových obrazů ve spolupráci s Galerií Nemesis, filmové projekce, tombolu…

Festivalový program se odehrává v nově otevřeném hotelu Fantazie, který prochází rekonstrukcí, aby poskytl lepší zázemí festivalům fantastiky a her a dalším akcím v roce 2014.

Pro fanoušky je připraveno bohaté občerstvení včetně čajoFFny, vstupné a ubytování je levnější, než na Festivalu fantazie. Další informace naleznete na stránkách www.fancity.cz, www.hotelfantazie.cz.

Z programu:

Hearthstone: Heroes of Warcraft Původní karetní hra, kterou vydávala společnost Blizzard Entertainment, byla přepracována na počítačovou hru s velmi osobitým stylem a zajímavou grafikou.

Retrohraní – Doom Je vám líto, že jste nikdy neměli šanci zkusit deathmatch téhle legendární FPS? Nebo si chcete oživit vzpomínky na dlouhé noci v počítačových studovnách? Přijďte si zapařit Dooma!

Příznaky a diagnózy v Big Bang Theory O tom, proč je pro Sheldona důležité mít svůj “spot”, čím a proč se psychika vědců a nadaných lidí tak často liší od té průměrné.

Hrdinky a kurtizány viktoriánské éry Královna Viktorie, po které je celá tato doba nazvaná, rozhodně není jedinou ženou, ji velmi významně ovlivnila. Třeba na módu měly jiné panovnice daleko větší vliv. A nejen ony – právě 19. století je dobou, kdy se začínají rodit celebrity v moderním slova smyslu. A též ženy hodné následování…

Česká fantasy Je česká fantasy nudná? Jsou v Čechách zajímaví autoři? Co mne samotnou v rámci české fantasy zaujalo – představení děl, četba ukázek. Máte vlastní dílko, které chcete představit? Můžete v diskusi.