Motiv Vrány přichází tentokrát v Soumraku bohů – v limitované edici v deskách potažených pergamenem. Aktuálnímu českému vydání komiksu Vrána Soumrak bohů bude předcházet prodej speciální limitované edice. Kniha v pevných deskách bude potažena pravým kozím pergamenem se speciální obálkou. První sešit nové série Vrány vyšel v USA 12. prosince 2012 a poslední 6. února 2013. Toto souborné vydání, které v našem nakladatelství vyjde 14. 10. 2013, vyšlo v USA 18. července 2013. Prodej speciální edice bude zahájen 2. října ve 12 hodin v eshopu Comics Centra.

„Pro sběratelskou edici jsme si připravili opravdovou vzácnost – potah knihy bude z pravého kozího pergamenu. Jde o velmi drahý materiál, který lze zhotovit pouze z té nejkvalitnější kůže. Sami jsme v koželužně vybírali vhodné kusy. Pro jeho vysokou cenu a ne úplně jednoduchou práci s ním, se s pergamenem setká běžný člověk leda ve vitríně v muzeu, ale asi málokdo ho držel opravdu v ruce. Vyvinuli jsme speciální metodu potisku inkoustem, abychom na tak vzácný materiál nenanášeli syntetické barvy, které by ho mohly poškodit. Proto pozor na vodu,“ řekl Václav Dort, ředitel nakladatelství Comics Centrum.

Soumrak bohu_SLE_2013

Speciální edice komiksu Vrána Soumrak bohů vyjde v počtu 100 číslovaných kusů. Každý bude obsahovat knihu v pevné vazbě potaženou pravým kozím pergamenem s potiskem, list navíc s obrázkem se slepotiskovou pečetí a pořadovým číslem 1 až 100, ručně vyrobené otvírací pouzdro na knihu potažené přírodní jutovou tkaninou s potiskem, barevný plakát ve formátu A3 se slepotiskovou pečetí, knižní záložku z pravého kozího pergamenu se slovníčkem, potvrzení pravosti limitované edice na ručním papíře se slepotiskovou pečetí a navíc ještě DVD besedy s Jamesem O´Barrem na KomiksFestu 2012. Cena tohoto kompletu je 2000 Kč.

Komiks Vrána je dnes již kultovním dílem. Autor James O´Barr do něj vložil všechen bol, smutek a vztek ze ztráty milované osoby, stejně tak i lásku, kterou k ní cítil. Tehdy přiletěla Vrána a pomohla hlavnímu hrdinovi vykonat svou pomstu. I když byl mrtvý. Vrána zůstává, jen příběh je jiný. Tentokrát Vrána přiletí do koncentračního tábora v roce 1945, aby dalšího muže provedla na jeho cestě k pomstě.

Knižní trailer zde.

Komentáře

komentářů

About The Author

Pro MFantasy recenzuji hlavně fantasy knihy a komiksy, ale rád také něco napíši o pc hrách. Za nejpovedenější fantasy příběhy, které jsem četl, považuji trilogii První zákon (J. Abercrombie), Hrdinou (M. A. Stackpole) a Na ostřích čepelí (M. Žamboch).