Na konci přechozího dílu skončil Ičigo v poměrně nezávidění hodné situaci. A sice na dně Uraharovy výcvikové jámy, z níž se musí dostat dřív, než se z něj stane hollow. Jenže Urahara je pěkný lišák, který potřebuje z Ičiga udělat sběrače duší v rekordním čase, takže tenhle úkol není tak jednoduchý, jak by se mohlo na první pohled zdát.

.

Výcvik a zase výcvik

Osmý díl mangy se nese převážně v duchu výcviku. Když Ičigo pokoří jeden úkol, hned před něj Urahara postaví další. Náš zrzek se tak brzy dozví, že chvástání se nevyplácí a že se má ještě hodně co učit. Kromě schopností sběrače duší také poznává dost sám o sobě, a to především skrze svůj meč. Ten je sice svébytnou osobností, ale do značné míry je odrazem Ičigoy duše. A čím víc toho Ičigo ví o sobě samém, tím lepším bojovníkem se stává.

Výcviku se ale také věnují Chad a Orihime. Jejich úspěchy nejsou tak oslnivé jako ty Ičigovy, ale neznamená to, že jsou méně důležité.

Rukia si mezitím v poklidu čeká v Soul Society na konečné datum své popravy, aniž by tušila cokoliv o záchranné misi. Mezitím poodkrýváme lehce zákulisí jejího případu.

.

Kresba

Styl je stále stejný a snadno rozpoznatelný. Až na výjimky žádné přehnaně velké oči, ale přitom zcela jasný manga styl. Šílené účesy a roztodivné výrazy. Vše ale sedí k dané situaci, především k rozličným vtipným scénám, kdy se hrdinové neuvěřitelně „ksichtí“. V Soul Society se objevila řada nových postav. Každá má své zjevné charakteristiky, díky nimž ji velice snadno rozpoznáte v záplavě těch méně podstatných „kulisáků“. Zpočátku je v kresbě značné množství SFX momentů. Nemůžeme se tomu ale divit, když se Ičigo snaží zrušit Uraharův klobouk jako žádost na byt!

Vzhledem k tomu, co nás čeká v dalším díle, předpokládám, že citoslovce budou vzduchem létat ještě častěji.

 .

Název: Bleach 8 – The Blade and Me

Autor: Kubo, Tite

Nakladatel: Crew

Překlad: Anna Křivánková

Rok vydání: 2013

Počet stran: 200