Výborné kresby a ještě lepší zábava. Tohle obojí zaručuje u komiksu jméno Petr Kopl na obálce. Vzhledem k tomu, že se již začátkem října bude křtít jeho nový počn Sherlok Holmes: Poslední případ, není od věci nahlédnout již teď pod obálku. Níže můžete prolistovat ukázkou, snad vás naláká…

 

Anotace:

Přišel čas začít sbírat Kopla! Poslední Případ Sherlocka Holmese v komiksové podobě od jednoho z nejznámějších českých kreslířů.

Držitel tří cen Fabula rasa – český scénárista roku 2012, český kreslíř roku 2012 a autor českého comicsu 2012 Štěky Broka Špindíry – přináší další pokračování svých komiksů situovaných do viktoriánské doby a inspirovaných zejména příběhy Sherlocka Holmese a Julese Verna. Po vydání Draculy, Tajemného hradu v Karpatech a Psa baskervillského přichází na scénu opět Sherlock Holmes v doprovodu doktora Watsona v příběhu Poslední případ, v němž slavný vyšetřovatel mizí v hlubinách vodopádu i se svým protivníkem profesorem Moriartym. Je známo, že nevole, pobouření a rozhořčení nad tím, že autor nechal svého hrdinu zemřít, se nevyhnula ani královské rodině.

Petr Kopl se ale ani v tomto komiksu nedrží úzkostně známé předlohy, propojuje i další své oblíbené autory, již vydané komiksy a dodává známému příběhu novou tvář – typicky „koplovsky“ okouzlenou viktoriánskou dobou, zaujatou příběhem, trochu ironickou, ale především do detailu a dokonalosti dotaženou jak po stránce scénáře, tak i z hlediska skvostné kresby. A jak je autorovým dobrým zvykem, předkládá čtenáři jako bonus i několik oříšků k řešení. Seznamte se s novým podáním detektivní klasiky. 

Autor:                   sir Arthur Conan Doyle, Petr Kopl

Rozměry:              150 x 200 mm

Datum vydání:       září 2013

Počet stran:           192

Typ vazby:            měkká

ISBN:                    978-80-7413-238-4

Cena:                    329 Kč

 

Ukázka z knihy:

Komentáře

komentářů

About The Author