Kelsey se snaží žít normální vysokoškolský život poté, co nechala Rena v Indii. Jenže ať se snaží sebevíc, nedokáže na svého bílého tygra zapomenout. Navíc si je až moc dobře vědoma toho, že brzy bude načase jít za dalším dobrodružstvím a za zlomením další části kletby. Po řadě různých eskapád si konečně přiznává, co k Renovi cítí, a lituje svého rozhodnutí. Jenže život jde dál. Alespoň do té doby, než na Vánoce obdrží velice zajímavý dárek…

Hrozba

Aby se celý příběh netočil jen kolem milostných radovánek hlavní hrdinky, máme v pozadí stín. Hrozbu v podobě mága Lokeše, který před třemi staletími oba bratry proklel. Naneštěstí jde stále po amuletu a poté, co ho viděl na krku Kelsey během vidění, když získala první božský dar, jde teď i po ní. Oba bratři se snaží chránit Kelsey a sami sebe navzájem, ale stín hrozby se brzy stane nepříjemnou skutečností a hrdinové jsou nuceni uprchnout zpět do Indie. Jenže cena za útěk může být pěkně vysoká.navrh_potah_Tygr_stezka_CZ_CS5.indd

Během oprávněného truchlení je také čas na další dobrodružství. Tentokrát je mu věnováno více prostoru a celý děj je tak pestřejší. Nahlédneme opět pod pokličku indické mytologie, přičemž ji autorka velice zručně využívá pro svůj příběh a dává mu tak punc originality. Kulisy jsou tak stále prvkem, který v knize nejvíce vyniká.

Zlepšení

Emoce jsou tu už lépe popsány a snáze se dokážete do hrdinů vžít. Kelseyin vztah s Kišanem i Renem se prohlubuje a vyústění této změny je poměrně logické. I když nebudu lhát, že mě nemrzí, že je tu už tolikrát omílaný milostný trojúhelník. Připadá mi to jako častý neduh dnešních autorek – z nějaké imaginární potřeby navýšit napětí (jinak nechápu proč) se hrdinka musí zamilovat do dvou mužů (nejlépe bratrů) a místo toho, aby řešila věci podstatné pro děj (podotýkám, že velice často dobrodružný, nikoli čistě romantický), řeší své srdeční záležitosti. Láska k tomu všemu samozřejmě patří, ale ten dnešní trend milostných trojúhelníku zkrátka nechápu. Na druhou stranu nutno podotknout, že v tomto případě dává autorka rovnocenné šance oběma bratrům, což je příjemné osvěžení.

Celkově příběh vyznívá o něco méně naivně než předchozí díl, přičemž ale nezmizela příchuť dobrodružství, což je jedině dobře. Připočteme-li k tomu skutečnost, že se eliminovala většina drobných logických zaškobrtnutí a neduhů typu, že hrdinka jako správná Američanka neustále opakovala slůvko „OK“, dostaneme knihu, která v ledasčem předčí první díl. Ať co do věrohodnosti postav, tak do propracovanosti mytologie, prostředí a dobrodružné složky příběhu.

Konec knihy zanechává na patře lehce hořkou pachuť a slyšela jsem řadu názorů, že spousta čtenářek chtěla po dočtení knihy Tygrova stezka s celou sérií přestat. Ale nemusíte se bát – pokud máte již něco načteno, závěr knihy vás asi tolik nepřekvapí a s o to větší chutí se pustíte do dalšího dílu!

Doufám, že bude mít série stále tuto stoupající tendenci a další díl si užiju ještě více.

Název: Tygrova stezka (Tygří sága II)

Autor: Houck,Colleen

Nakladatel: Albatros Media – CooBoo

Překlad: Karolina Medková

Rok vydání: 2012

Počet stran: 480