Fantasy a RPG, to je unikátní souznění žánrů, které má na PC snad jediného konkurenta v podobě druhé světové války a stříleček. Pojďme se teď podívat na trojici nezapomenutelných her z let devadesátých, které znamenaly pro vývoj RPG znatelný milník. Stahovat je můžete z webu Stahnu.cz.

The Elder Scrolls II: Daggerfall

Daggerfall je druhým dílem milované i zatracované série The Elder Scrolls. Odehrává se v Hammerfellu, domovské provincii Redguardů a přináší příběh plný intrik, politiky a magie. Je to právě Daggerfall, kdo dal sérii většinu dominantních rysů, pro které se později stala díky Morrowindu, Oblivionu a Skyrimu takovým fenoménem. Co máme na mysli? Tak například volný systém, kde povolání neznamenají skoro nic, ale vylepšují se ty vlastnosti, které aktivně používáte. V TES III: Daggerfall se objevila i užitečná minimapa, nebo jeden z prvních opravdu 3D enginů. Stejně jako první díl, Arena, byl i Daggerfall při vydání šíleně zabugovaný, ale to bylo s časem vyřešeno a vy si dnes můžete stáhnout tento klenot zbaven všech problémů. Díky automatickému instalátoru se nebudete muset ani pachtit se spouštěním přes emulátor DOSBox.

The Elder Scrolls II: Daggerfall můžete stáhnout zde

Screenshot z The Elder Scrolls 2

Screenshot z The Elder Scrolls 2

Dungeon Master 2

Dungeon Master 2 se od běžné produkce své doby hodně lišil. Ať už grafikou, nebo herním systémem, který obsahoval například i tvorbu kouzel pomocí skládání různých run, nebo realtime hraní oproti převažujícím tahovkám.

Dungeon Master 2 můžete stáhnout zde

Jak to vypadá ve hře Dungeon Master 2

Jak to vypadá ve hře Dungeon Master 2

Eye of the Beholder 3

Eye of the Beholder poměrně názorně ukazuje, proč byly dříve dominantní dungeony nahrazeny moderněji pojatými hrami jako je právě Dungeon Master 2, nebo série The Elder Scrolls. Jde vlastně o labutí píseň dungeonů, jejichž sláva v devadesátých letech postupně vyhasínala. Titul je to však kvalitní a užijí si ho hlavně hráči, kteří milují obrovská a složitá bludiště. Jestliže se vám náš výběr starých RPGček nelíbí, podívejte se SEM, kde najdete několik dalších povedených kousků z herní historie.

Eye of the Beholder 3 můžete stáhnout zde

Eye of the Beholder 3

Eye of the Beholder 3