Jiří Pavlovský, Petr Litoš a další, kteří se pohybují kolem časopisu CREW, dodrželi slovo a po dvou měsících tu máme další novou novou CREW na druhou, tedy číslo 36. Jak už asi víte, nová nová CREW se soustřeďuje jen a pouze na komiksy (a úvodník) a tudíž máme za sto korun k dispozici hned tři komiksové kousky.

 

Časopis začíná Anitou, která je sexy. To je její hlavní doména – je prostě sexy, je perverzní a v kombinaci s naprosto ujetou kresbou, která se věnuje neexistujícím tvorům v neexistujících světech, plní na výbornou úlohu šíleného letního úletu.

 crew 36

Rex Mundi je jakousi zkouškou naší paměti a věrnosti – druhý díl detektivky a thrilleru z alternativní Paříže třicátých let nabírá na obrátkách. Představovaný úsek je kratší než ten v minulém díle, ale je stejně poutavý a zajímavý a já skutečně doufám, že CREW nakonec vydá tento komiks i v knižní podobě.

 

Poprvé se nám také představují Skalpy, noir detektivka z prostředí indiánské rezervace, ve které poznáme drsňáka s nunčakama a v nátělníku a jednu indiánskou krásku, která v příběhu jistě sehraje zásadní roli. Ačkoli vítám rozhodnutí nakladatelů, kteří se nám touto formou snaží představit zajímavé komiksové příběhy, trochu mě mrzí, že je musíme číst rozkouskovaně – jistojistě si rád všechny díly přečtu po zkompletování znovu a ještě radši budu za knižní vydání obou děl.

 

Už za dva měsíce se můžeme těšit na číslo 37 a těšíme se opravdu hodně.