Thea a Blaise jsou sestřenice, ale zároveň dvě velmi důležité čarodějky Říše temnot.  Poslední Ohnivé ženy, jinak řečeno poslední dvě čarodějky z přímé pokrevní linie královny čarodějnic Hekaté. Třetí díl ze série Říše temnot bude opět o zakázané lásce, spřízněných duších, ale i o vyvolávání duchů.

Hlavními hrdinkami jsou již zmiňované čarodějky Thea a Blaise. Každá je jiná. Thea využívá svou moc k léčení raněných zvířat a má silné pouto k přírodě. Blaise svou sílu používá k okouzlování lidských kluků, se kterými si může pohrávat jako kočka s myší.

Právě kvůli tomuto „koníčku“ se sestřenice často dostávají do problémů. Skoro z každé školy jsou vyloučeny a jejich příbuzní už s nimi ztrácejí trpělivost. Babička Harmanová jim ale dá poslední šanci k nápravě, a tak se k ní obě čarodějky nastěhují.

Po příchodu na místní střední školu ale začnou problémy. Thea ani Blaise si dlouhou dobu nechtějí přiznat velice závažnou skutečnost: Thea našla svou spřízněnou duši mezi lidmi. Tím ale ani zdaleka jejich problémy nekončí, protože se budou muset vypořádat s nepovedeným vyvoláváním duchů a nežádoucí pozorností ze strany Vnitřního kruhu čarodějek a čarodějů.v_rise_temnot_cerna_magie_tit_202302-01

I když se může zdát, že obě hlavní hrdinky jsou zajímavé postavy a L. J. Smithová se na nich vyřádila, nakonec jsem byla tak trochu zklamaná. Thea byla až moc nevýrazná, a i když se to autorka snažila zachránit na smyslné Blaise, moc se jí to nepovedlo. Můj názor na celou knihu zachránil až samotný konec, který byl nečekaný a dobře promyšlený. Musím se přiznat, že právě díky samotnému závěru knihy jsem si Černou magii oblíbila asi nejvíce ze všech tří dílů Říše temnot.

Autorka se ve svých popisech tentokrát nezaměřovala jenom na Říši temnot jako celek, ale popsala také vnitřní struktury a zvyky čarodějek a čarodějů. Popsala královnu čarodějnic Hekaté, její potomky, ale také vznik upírů a zákonů Říše temnot.

Hlavní výhodou Říše temnot je, že jednotlivé díly na sebe přímo nenavazují. Jediné co všechny knihy spojuje je samotná Říše temnot, tedy říše magických tvorů (čarodějnic, upírů, vlkodlaků a podobně). Jedná se o velice oddechovou četbu s jednoduchou zápletkou i postavami. Autorka se vyžívá v líčení mystických příběhů, rituálů a zvyklostí v Říši temnot, ale jinak se jedná o klasickou četbu pro mládež.

I přes všechny detaily, které bych L. J. Smithové vyčetla, z toho Černá magie nakonec vyšla dobře. To vše ale hlavně díky skvělému konci a dobrému vylíčení společenstva čarodějek. Další díl, který nese název Temný anděl, nabídne zcela jiné dobrodružství než předchozí tituly a fanoušci této série již mohou knihu nalézt ve svých knihkupectvích.

Název: Říše temnot: Černá magie (Night World: Spellbinder)

Autor: L. J. Smith

Překladatel: Milena Hordinová

Díl: třetí

Nakladatelství: Fragment

Rok vydání: 2013

Počet stran: 243

Vazba: brožovaná