Jestliže máte zakořeněny předsudky proti flashovým hrám, nedivíme se vám. Doba, ve které však šlo o podřadnou zábavu, je ta tam a některé flashové hry zabaví na dlouhé hodiny a to kvalitně i s potřebnou hloubkou. Na tři takové tituly se podíváme v našem výběru z portálu plného her Raketka.cz.

Incurion 2

Pokud bychom měli hlasovat pro nejlepší Tower Defense hru v prohlížeči, ještě nedávno bychom zvolili, bez velkého přemýšlení, Kingdom Rush. Jenže pak přišel druhý díl Incursion a to byla láska na první pohled. Tahle hra má vše a ještě víc. Disponuje příběhem, což je u flashovek docela nečekané, stejně jako skvělou grafikou (obrázek je pouhým stínem krásného provedení v pohybu) a hlavně bohatými a funkčními mechanikami. V každé budově můžete postavit několik druhů jednotek (i je mezi sebou mixovat), které se dále dají vylepšovat a přesouvat ve vymezeném prostoru. Nejde přitom jen o nějakou blbůstku, ale o nutnost, protože náročnost bitev vyžaduje velké taktické plánování a umisťování vojáků na správné místo. Jenže to samozřejmě není vše – v Incursion máte i svého hrdinu, kterého postupem času vylepšujete díky stromu magických schopností, ale ve hře můžete používat i další hrdiny, kteří jsou velmi mocní a mají už skilly přednastavené a unikátní.

Kromě hrdiny můžete pak vylepšovat i ostatní jednotky a to opět skrze další strom dovedností. Aby toho nebylo „málo“, k dispozici je ještě obchod s předměty a elixíry pro vašeho hrdinu, nebo encyklopedie, která vám dodá potřebné informace, abyste se ve hře lépe zorientovali.

Zahrajte si TD Incurison 2

Incurion 2

Incurion 2

Spellstorm

Z úplně jiného soudku je Spellstorm. Ten zabaví hlavně hráče, kteří si libují v rychlé akci. V roli mága se zde budete probíjet hordami nepřátel, sbírat zlaťáky, učit se nová kouzla a bojovat proti mocným bossům, kteří disponují řadou unikátních útoků. Co nás ale na Spellstorm bavilo nejvíc, je grafické zpracování. To je jednoduché, pohled shora nevybízí k nějakým vizuálním orgiím, ale efekty dodávají hře prostě něco navíc. Vzduchem létají desítky magických projektilů, z hnízda nepřátel se rodí noví a noví odporní přisluhovači zla a mezi tím vším kličkujete se svým mágem a skvěle se bavíte.

Zahrajte si akci Spellstorm

Spellstorm

Spellstorm

Magi: The Fallen World

Magi je čistokrevným RPG, které šikovně obchází limity webových her. Do určité míry jde totiž o open-world hru, ale města i dungeony jsou zde vyřešeny zjednodušenou formu, kdy ve městech nakupujete, prodáváte a interagujete s NPC, které zadávají i questy, a v dungeonech si vybíráte, kudy půjdete a které souboje podstoupíte. Když dojde na samotnou bitvu, ta už probíhá v reálném čase a užijete v ní i rychlé reflexy a šikovnost při vyhýbání se nepřátelům, kteří vás často mohou na dvě tři rány připravit o život. Jako v každém správném RPG, ani v Magi: The Fallen World nesmí chybět volba povolání, levelování, rozdělování bodů do různých statistik (síla, vůle…) a stovky předmětů, které si na sebe můžete obléknout, nebo je vzít do ruky a rozsévat s nimi zkázu v řadách nepřátel.

Zahrajte si RPG Magi: The Fallen World

Magi: The Fallen World

Magi: The Fallen World