Na Festivalu fantazie v Chotěboři jsme v pátek 5. 7. vyhlásili pořadí prvních pěti míst obou kategorií soutěže. Po vyhlášení následoval křest sborníku, který již stihlo vydat nakladatelství Zoner Press. Sborník si již nyní můžete koupit v papírové i elektronické formě. Jako poslední na programu byla beseda s porotci soutěže, při níž jsme se dozvěděli o různých pohledech porotců na nejrůznější aspekty psaní a literárního soutěžení. Teď ale nastal čas sdělit výsledky i těm, kdo se nemohli vyhlášení zúčastnit. Takže tady jsou. Vítězům upřímně blahopřejeme!

Kategorie Fantasy

1.       Tomáš Kratochvíl: Hlína

2.       Jela Abasová: Mesto detí

3.       Viktória Laurent-Skrabalová: Hanameh

4.       Františka Pintová: O vílách

5.       Karolina Laurichová: Vnitřní žár

Kategorie Scifi

1.       Bohumil Matějovský: V příštím programu

2.       Tomáš Heveroch: Krev pro Alamo

3.       Juraj Kozlo: Tajomný ostrov

4.       Tomáš Luksch: Naděje umírá poslední

5.       Michal Ozogán: Vládci osudu

Draci rad - V pristim programu

 Tabulka výsledků: Výsledky-soutěže-O-Dračí-řád-2012

Všechny tyto povídky a ještě dvě bonusové si můžete přečíst ve sborníku Dračí řád: V příštím programu. Přináší pestrou literární směs: roboty, vesmírné lodě, víly, požírače mrtvol… a také napětí, erotiku, bojové scény a mnohdy neotřelý vypravěčský styl.

Začtěte se i vy do povídkového souboru Dračí řád: V příštím programu a vyberte si tu svoji povídku, která vás zaujme nejvíce. Anebo načerpejte inspiraci… a zúčastněte se příštího ročníku této talenty odhalující literární soutěže.

Sborník vychází také jako e-kniha!

K dostání ve specializovaných knihkupectvích nebo na stránkách nakladatelství, v elektronické podobě ho najdete již brzy např. na Palmknihách.

Partneři soutěže

Partneři soutěže O Dračí řád 2012