Doba temna. Přede mnou černá škatule s klávesnicí a v ní audio kazeta. Ale není to rádio, kdepak. Je to Sinclair ZX Spectrum propojený s malinkatou, ale tlustou televizí. Vydává to divné zvuky, jako vytáčené připojení internetu. Obrazovka tv zrní a bliká. Zrní a bliká už deset minut. Patnáct. Dvacet. Vyndáme kazetu a strčíme ji tam znovu. A znovu čekáme. A poté přijde zasloužená odměna. Hra o pár barvičkách a jednoduchých principech. A jaká to byla zábava!

.

Kid Paddle: Ďábelská hra je první sešit nové stripové série, kterou nám přináší CREW a vypráví příběhy mladého pařana, který se pohybuje někde mezi sněním a realitou, ale hlavně mezi herními automaty a svým joystickem. Sedí před velkou bednou (ať už doma či v herně) a paří, až se z něj kouří.

kidpaddle1Jeden strip zabere celou stránku formátu A4, jedná se tedy o krátký příběh. Kid si většinou vystačí sám, potlouká se ve svých představách nebo herních obrazovkách, ale občas mu sekundují další postavy. Komiks je plnobarevný, takže jednotlivé hry pěkně vyniknou a kresba je více než povedená.

kidpaddle1b

Nostalgie je hlavní zbraní prvního sešitu a celé série osobně. Obávám se, že kdo nepozná zde zobrazené herní tituly, přijde o většinu zážitku. Protože vzpomínky jsou mrcha. Jak si tak Kid Paddle hopsá po jablíčkách, hvězdičkách, houbičkách a tak dále, před očima mi běžely všechny ty hry, které jsem jako malý kluk hrál. Mimo to není Kid Paddle natřískaný humorem. Například u Garfielda se zasměji nahlas hned několikrát, u Kida Paddle ani jednou – ačkoli uculoval jsem se u většiny stripů. Je tam spoustu odkazů na všechny ty konzolovky a dosovky, na které člověk tehdy koukal jako na zázrak.

kidpaddle1aKid Paddle má hodně co nabídnout hlavně pařanům-veteránům, ale ani mladší generace by neměla okolo nové série projít bez povšimnutí, protože, ruku na srdce, kolik u nás vychází komiksů, ve kterých je hlavním hrdinou šílený pařan?

.

Název: Kid Paddle: Ďábelské hry

Autor: Michel Ledent (Midam)

Nakladatelství: CREW

Překlad: Kateřina Boháč

Počet stran: 48 (barevných, paperback – stripový sešit)

Datum vydání: červen 2013

zdroj fotek: CREW.cz