Nová Crew? Ano, je to tak. V červnu vyšlo 35. číslo časopisu CREW2 a je to první číslo CRWE ve fungl nové podobě. Co se změnilo? Ve zkratce: zmizelo téměř vše, kromě komiksu.

.

.

.

.

Jak Jiří Pavlovský a Petr Litoš několikrát zmínili na různých setkáních a CONech, jde o to představit podle nich zajímavé komiksy, které ovšem nejsou líbivé natolik, aby donutily čtenáře zakoupit si kompletní dílo za plnou cenu bez předchozí znalosti díla – proto se rozhodli rozkouskovat vybrané komiksy a podávat nám je po kapkách – a přidat k tomu vždy jeden krátký komiks jako bonus.

A protože místa je málo, v časopise nyní najdeme (krom úvodníku J. Pavlovského a anotací) pouze komiks. Jako první se nám představuje Rex Mundi, detektivní mystický příběh z předválečné alternativní Paříže. Koho vyděsil rámeček na obálce CRWE, nemá se čeho bát – kresba samotného komiksu vypadá úplně jinak – lépe. Vlastně vypadá skvěle. Detailní tváře i pozadí a hlavně dokonale vykreslená atmosféra temnější strany města lásky.


rex mundi 1

Příběh po prvních pár stranách těžko hodnotit, ale kdybych měl po tomto díle říct, jestli jsem zvědavý na další část, tak ano, jsem. Zápletka ukradeného svitku, po kterém se těsně před odcizením pídila jedna pařížská štětka (která skončila poněkud nezáviděníhodně), se slibně rozjíždí a hlavní hrdina působí vyloženě sympaticky.

.

Druhým komiksem v této Crwi je alternativní paraultramega vesmír, Batman VS Lobo a jde v něm o to… no, že Batman bojuje s Lobem. Pokud jste někdy četli Loba, je vám asi jasné, co můžete čekat – barevný blázinec plný násilí a crwe… tedy, krve. Velice rád bych vypíchl hláškování, které z komiksu dělá menší parodii na Batmanovo universum, a sem tam nějaký ten odkaz na Poea nebo Shakespeara, který se do Loba krásně nehodí 🙂

lobo1

Nová nová CREW vypadá více než slibně. A nezapomeňte – knižní vydání Rexe Mundiho a Skalpů závisí na prodejích časopisu CREW, takže pokud se vám komiks zalíbí, utíkejte za dva měsíce do trafiky pro 36. číslo – kromě pokračování Rexe Mundiho, začátku Skalpů a jedné epizody Anity v něm naleznete i 5% slevový kupon právě na knižní vydání Rexe Mundiho a Skalpů – slevy se sčítají, takže pokud koupíte všech šest nových CRWÍ, hned máte slevu 30%.

A TO SE VYPLATÍ!