Na české pulty se právě dostal pátý Hellblazer s názvem Potopa. Obsahuje dva příběhy z pera oceňovaného Briana Azzarella. V tom prvním přijíždí John Constantine do malého zapadákova za vdovou po zesnulém Klikařovi.  Cestou se staví v hospodě, ve které se kulečníku oddávají místní náckové a gauneři. Počínání této nacistické skupiny sledujeme v celém průběhu děje, stejně tak příběhy místního, stejnými ideály postiženého starosty a jeho árijské dcerky.

.

John se o holohlavce nezajímá a chce se soustředit na své záležitosti. Je požádán Klikařovým duchem, aby se postaral o jeho ženu Marjorie. Starost o ni však Johna zavede ke starostovi a vzápětí už je vtažen do místních půtek.

hellblazer potopa titulka

Potopa nabízí hned několik působivých scén, ačkoli v nich John většinou nefiguruje. Pointa celého příběhu přináší spíše otázky než odpovědi a čtenáři není prozrazeno vše, co ví John.

Po Potopě následuje krátký jednosešitový příběh Čerstvý nátěr rudé barvy, kde se John seznámí s pohlednou štětkou Kitty a zavede ji na pokoj ke svému příteli, agentu Turrovi. Nejdřív to vypadá, že si jen John chce užít trochu toho sexu ve třech, ale nakonec z něj vyleze proč vlastně za Turrem přišel.

Potopu nakreslil Marcelo Frusin (Dobré úmysly a Zamrznutí). Už víme, že dokáže skvěle vytvořit atmosféru amerického zapadákova a také má jeho John Constantine onen typický úšklebek, kterým děsí své protivníky a možná i některé čtenáře. O druhý příběh se postaral Giuseppe Camuncoli, který má kresbu na první pohled podobnou, ale liší se v detailech (tváře, pozadí).

Kniha Potopa přinesla mnoho dalších otázek, ale podle nakladatelství CREW bude vše odhaleno v komiksu Popel a prach, který by měl vyjít přibližně za půl roku. Budeme se tedy těšit, protože příběh Johna Constantina nabírá na obrátkách každým dílem víc a víc.

název: Hellblazer: Potopa (koupit lze zde)

scénář: Brian Azzarello

kresba: Marcelo Frusin, Giuseppe Camuncoli

v ČR vydáno 2012

CREW.cz