Je tu duben a tudíž je nejvyšší čas na malý výběr z toho, jaké komiksy u nás vyšly za minulý měsíc. Mohli jsme se těšit z dalších dílů již rozjetých sérií, nebo zvědavě nakouknout do nových příběhů. Jedná se o rozmanitou sbírku, ve které si vybere snad každý.

.

.

.

.

.

.

americký upír

název: Americký upír

autor: Synder, Scott; King Stephen (scénář); Albuquerque, Rafael (kresba)

nakladatelství: BB/Art Komiks

počet stran: 200 (hardback)

cena: 499,-

anotace: Skinner Sweet je nemilosrdný a lstivý psanec. A taky upír… ale ne jen tak ledajaký. Jako první upír, který se zrodil na americké půdě, je silnější, sveřepější a světlo mu neuškodí ani v nejmenším. Pětačtyřicet let poté, co vstal z hrobu, se Sweet ocitne v Los Angeles dvacátých let, kam světla Hollywoodu vábí jako můry mladé a krásné dívky. Jak ovšem záhy zjistí mladá a chudá herečka Pearl Jonesová, působí tu síly mnohem zlověstnějšího než pouhá lidská hrabivost. Když její sny o hvězdné filmové kariéře promění v krvavou noční můru, pomůže jí Skinner Sweet přežít – a pomstít se.

 

Bažináč 5název: Bažináč 5 – V prach se obrátíš

autor: Moore, Alan (scénář); Totleben, John; Alcala, Alfredo; Veitch, Rick (kresba)

nakladatelství: BB/Art Komiks

počet stran: 160 (hardback)

cena: 499,-

anotace: Je dobojováno. Bažináč se vrací z Pekla a chce jen spočinout v Abbyině náruči. Právě to mu je ale odepřeno – v jeho nepřítomnosti fotograf Howard Fleck zveřejnil fotografie Bažináče a Abby a vyvolal tím skandál. Abby byla obviněna ze zoofilie a nakonec utekla do Gothamu. A právě tam se za ní Bažináč vydá, vstříc konfliktu s Batmanem, Lexem Luthoren i gothamskou policií…

 

 

bleach 6název: Bleach 6 – The Death Trilogy Overture (české vydání)

autor: Kubo, Tite (scénář i kresba)

nakladatelství: Crew

počet stran: 192 (paperback)

cena: 189,-

anotace: Konkurenční bojovníci se musí spojit, aby zastavili obřího Hollowa. Ičigo musí překonat hranice svých schopností a dostat se na další úroveň… ale bez pomoci bývalého protivníka mu bude i jakákoliv síla k ničemu. A aby bylo ještě hůř, Rukia se vrací zpátky do Soul Society. Jenže na cestě jí čeká jedno nepříjemné překvapení. Její bratr.

 

 

 

drsná škola - přehled březen

název: Drsná škola

autor: Miller, Frank (scénář); Darrow, Geof (kresba)

nakladatelství: Comics Centrum

počet stran: 128 (hardback)

cena: 699,-

anotace: Strhující akční jízda plná násilí, krve a robotů. Komiks získal v roce 1991 ocenění Eisner Award (Komiksový Oscar) v kategorii nejlepší scenárista/výtvarník. Drsná škola (v originále Hard Boiled) byla inspirována povídkou Philipa K. Dicka (Blade Runner) Elektrický mravenec. Komiks napsal úspěšný scenárista Frank Miller, autor Sin City, 300: Bitva u Thermopyl. Komiks uchvacuje více než dvacet let od svého vzniku svojí maniakálně detailní kresbou Geofa Darrowa. Jeho kresby ovlivnily výtvarnou stránku filmu Blade Runner, později se Darrow přímo podílel na výtvarných návrzích filmu Matrix.

recenze zde

 

 

Green Lantern

název: Green Lantern – Pomsta Green Lanternů

autor: Johns, Geoff (scénář); Sciver, Ethan van; Reis, Ivan; Pacheco, Carlos (kresba)

nakladatelství: BB/Art Komiks

počet stran: 176 (paperback)

cena: 399,-

anotace: Green Lantern musí bojovat s hříchy minulosti…
Hal Jordan – Green Lantern sektoru 2814 – má co napravovat. Když ho ovládla jistá mimozemská entita, zničil celé sbory Green Lanternů a při tom zabil spoustu svých přátel.
Nyní se snaží získat zpět důvěru přátel i spojenců jako člen sborů, ochránce Země i jako člověk. Osud si ale nepřeje, aby se Jordan jen tak přenesl přes to, co udělal. Green Lantern Jordan zjistí, že ti, které zabil, jsou možná stále naživu…
Aby zachránil nezvěstné Lanterny, vypraví se Jordan přímo do středu nepřátelského teritoria, kde čelí další hrozbě ze svojí minulosti. Jestli ale přežije, bude odměna mnohem vyšší než jenom vykoupení.

 

 

 

malý princ a planeta slova

název: Malý princ a Planeta slova

autor: Bruneau, Clotilde (scénář); Jouvray, Jérôme; Fayolle, Diane (kresba)

nakladatelství: Mladá fronta

počet stran: 56 (hardback)

cena: 199,-

anotace: Malý princ a Liška dál pokračují ve svém putování po vesmíru daleko od planetky B612. Dostanou se na planetu, kterou terorizují zvláštní létající uši. Obyvatelé této planety jsou velmi upovídaní, ale uši řízené mladým Saharou jim zalepují ústa a brání jim v mluvení! Proč se ze Sahary stal takový tyran? A je povstání vedené Bamakou skutečně tím nejlepším řešením? Zdá se, že Malý princ s Liškou zase budou muset zasáhnout! Na konci speciální bonus – Malý princ, jak ho vidí komiksový kreslíř Jérôme Jouvray.

 

 

SW omnibus Vzestup Sithů

název: Star Wars Omnibus – Vzestup Sithů 1

nakladatelství: BB/Art Komiks

počet stran: 456 (hardback)

cena: 990,-

anotace: Za časů Republiky dohlíželi rytíři Jedi pod vedením Rady Jediů na dodržování míru a spravedlnosti v celé galaxii. A Sithové v ústraní čekali, až přijde vhodná doba, aby vyjevili svou existenci a pomstili se…
V tomto Omnibusu Star Wars najdete sebrané příběhy z oné doby, která předchází ději Epizody I – Skrytá hrozba: přinášejí dobrodružství rytíře Jedi Qui-Gon Jinna a jeho padawana Obi-Wana Kenobiho; vzpomínají na výpravy předznamenávající rostoucí nebezpečí pro ušlechtilé členy Rady Jediů Mace Windua a rytíře Jedi Ki-Adi-Mundiho; vracejí se k anzatským kořenům expertky na zabíjení Jediů a lovkyně lidí Aurry Sing; a nakonec také líčí, jak sithský učedník Darth Maul zlikvidoval ve zločineckém systému všechny protivníky, kteří mohli zmařit vzestup a návrat Sithů!

 

 

USAGI 19

název: Usagi Yojimbo 19 – Otcové a synové

autor: Sakai, Stan (scénář i kresba)

nakladatelství: Crew

počet stran: 188 (paperback)

cena: 229,-

anotace: V knize Otcové a synové dodává světově proslulý vypravěč Stan Sakai dobrodružstvím Usagiho Yojimba nový palčivý rozměr. Králičí ronin už za svého života podstoupil řadu zkoušek, ale žádná z nich nebyla tak náročná, jako ta, které čelí teď. Jakmile se s Jotarem vrátí do chrámu v Kitanoji, jejich společná cesta skončí, a Usagi bojuje s vědomím, že se možná už nikdy znovu nesetkají. Měl by svému „synovci“ prozradit tajemství, kterým se po celou dobu užírá? Zároveň se Usagi musí starat, aby oba přežili celou řadu nebezpečných situací, jako je setkání s lovci odměn, proradnými nájemnými vrahy, a neústupnými Neko ninji, kteří chtějí zavraždit mladého lorda Noriyukiho!

 

 

Ultimátní komiksový komplet: Každá kniha obsahuje exkluzivní rozhovory s autory a kreslíři, shrnutí minulých událostí, galerie postav, náčrtky, seznam zásadních knih a jiné zajímavé informace. Hřbety jednotlivých knih tvoří marvelovskou krajinu, jejímž autorem je výtvarník Gabriele Dell´Otto (Tajná válka). Vychází jednou za 14 dní.

UKK - Thor znovuzrození

název: UKK 52 – Thor: Znovuzrození

autor: Straczynski, J.Michael (scénář); Coipel, Olivier (kresba)

nakladatelství: Hachette Fascicoli

počet stran: 170 (+ dodatky) (hardback)

cena: 199,-

anotace: Asgardský bůh hromu se vrátil do pantheonu největších hrdinů Marvelu a znovu se sjednotil se svým smrtelným protějškem, doktorem Donem Blakem. Společně se musí vypořádat s odkazem mytického severského království a probuzením jeho nesmrtelných obyvatel – avšak ve světě, který o jejich návrat možná nestojí!

Obsahuje sešity #1-6 série Thor (vol. 3).

 

 

UKK - Captain America - Zimní voják část 1

název: UKK 44 – Captain America – Zimní voják, část 1

autor: Brubaker, Ed (scénář); Epting, Steve; Lark, Michael; Palmer, Tom (kresba)

nakladatelství: Hachette Fascicoli

počet stran: 170 (+ dodatky) (hardback)

cena: 199,-

anotace: Captain America: Zimní voják: Nejstarší nepřítel Captaina Ameriky byl zavražděn, avšak Avenger s hvězdou na hrudi musí čelit skutečnosti, že by tato vražda mohla být součástí většího a mnohem temnějšího plánu. Sužován vizemi muinulosti, která není jeho, musí vyrazit jako o závod, zneškodnit sérii bomb rozesetých po celé planetě a získat nekompletní Kosmickou kostku – zařízení, které má potenciální moc měnit samotnou realitu!

Obsahuje sešity #1-7 série Captain America (vol. 5).

 

 

partner rubriky Komiksové novinky je ComicsDB