Letošní ročník Dračího řádu je u konce, zbývá jen rozdat ceny. Pojďme si tedy nyní shrnout fakta.

Tento ročník byl první, ve kterém jsme měli dvě kategorie, do nichž jste mohli posílat až po dvou povídkách. A o to zajímavější jsou letošní grafy.

Nakonec v soutěži zůstalo 47 povídek v kategorii fantasy a 18 ve sci-fi, tj. celkem 65 z 72 přihlášených. 42 povídek přišlo od žen, 30 od mužů. Ve fantasy převládly ženy, ale sci-fi opanovali muži.

grafy muži ženy

Porovnání kategorií aneb kolik bodů bylo potřeba pro umístění na konkrétní pozici. Na předních příčkách sci-fi vítězí, ale pak rychle ztrácí. Ve fantasy se však na chvostu objevují povídky s mnohem nižším průměrem.

graf kategorie

Graf středních hodnot jednotlivých porotců. Zde se můžete podívat, jak vysoko kteří porotci hodnotili. Najdete zde průměr, medián (dělí řadu podle velikosti seřazených výsledků na poloviny; je směrodatnější než průměr) a modus (nejčastější hodnota).

graf porotci

Tímto bych rád poděkoval našim porotcům za vynaložené úsilí a doufám, že se do poroty vrátí i příští rok. To stejné platí i o soutěžících. Snad Vám účast něco přinesla (krom toho, že některým ještě přinese, až vyhlásíme výsledky).

O termínu vyhlášení výsledků ještě budeme informovat zde a na naší FB stránce.

Partneři soutěže:

Partneři soutěže O Dračí řád 2012

Komentáře

komentářů

About The Author

Redaktor MFantasy od roku 2006. Kromě vlastní povídkové tvorby se věnuje i publicistice a především knižním recenzím. Pokud narazíte na jeho tvorbu, můžete očekávat vše od temné po humornou fantasy. Za největší výzvu považuje historickou fantasy a vystupování před větším než malým množstvím lidí. Až ho budete žádat o autogram, nedivte se, že hrozně škrábe a namalovat umí jen sluníčko. Všechny články autora zobrazíte kliknutím na jméno v záhlaví článku.