Kolikrát jste byli na promítání filmu s jeho režisérkou (či režisérem)? Že nikdy? Tak proč nezkusit soutěž o lístky na Mizející vlny? Režisérka tohoto cenami ověnčeného filmu Kristina Buožytė přijede do Prahy a vy můžete být u toho!

O filmu:

Dostat se do mozku někoho druhého. Vidět, co cítí, najít odpovědi na otázky, odhalit tajemství.
Od filmu Věčný svit neposkvrněné mysli přes Počátek se největším dobrodružstvím stala cesta do lidské mysli. Sci-fi romance Mizející vlny vypráví příběh mladého informatika Lukase, který se zúčastní kontroverzního mezinárodního experimentu – vstupuje do mysli mladé ženy Aurory v komatu, aby ji pomohl navrátit vědomí. Jenže místo toho se zaplete do osidel ženiných vášní a fantazií, což zcela naruší jeho reálný život.

Fantastické melodrama o lásce a touze po spojení je metaforou dnešního prorůstání technologií a mysli, a zároveň tělesným dobrodružstvím, kde ohledávání vlastního těla nemá žádné limity.

Ocenění (výběr):

Méliès d’Or – Cena pro nejlepší evropský fantastický film roku 2012, udělená nejlepšímu z vítězných filmů devíti participujících evropských festivalů fantastického filmu
MFF Karlovy Vary 2012: Zvláštní uznání poroty v sekci Na východ od západu

 

Originální název: Vanishing Waves (festivalový název: Aurora) / Režie a scénář: Kristina Buožytė, Bruno Samper / Hrají: Marius Jampolskis, Jurga Jutaitė, Rudolfas Jansonas, Vytautas Kaniušonis / Kamera: Feliksas Abrukauskas / Střih: Suzanne Fenn / Hudba: Peter von Poehl / Země: Litva, Francie, Belgie / Rok výroby: 2012 /
Stopáž: 120 min / Jazyk: litevsky s českými titulky / Přístupnost: od 15 let

Trailer

[youtube_sc url=”https://www.youtube.com/watch?v=GLjG4MkKzPs “]

Celý film ke stažení zde!

 

Soutěž

át.indd

Pojďme si tedy zasoutěžit! Hrajeme o lístky na projekci s režisérkou ve čtvrtek 28. 3. 2013 ve 12.00 v kině ATLAS (Sokolovská 1, Praha 8). Je zde však možnost domluvit individuálně lístky na jiný termín či pro mimopražské v jejich nejbližším promítacím místě. Takže soutěžit může každý!

Soutěžní otázka zní: Pod jakým názvem sbíraly Mizející vlny ocenění na festivalech?

Odpovědi posílejte na adresu soutez@mfantasy.cz, předmět emailu Mizející vlny. Soutěž bude ukončena v pondělí 25.3. o půlnoci a vítěze vylosujeme v úterý. Případné požadavky na jiný čas nebo místo projekce pište rovnou do soutěžního emailu.