Nakladatelství CREW (konkrétně Jiří Pavloský a Petr Litoš) stojí za akcí, která si říká Komiksový čtvrtek. Každý první čtvrtek v měsíci si pozvou hosty, kteří mají něco společného s komiksy, posedí společně v baru knihkupectví Krakatit a k tomu přizvou nadšené komiksové fanoušky, aby si je vyslechli a případně také popovídali. Březnový čtvrtek byl trochu odlišný – přítomni nebyli ani jeden z CREWáků a nemluvilo se o komiksech. Mluvilo se tentokrát o filmech (samozřejmě s komiksovou tematikou).

Povídání se ujali Anarvin a Kateřina Vimmerová z fandimefilmu.cz a ve velmi komorní atmosféře nám představili největší trháky letošního roku. Díky malému množství diváků/posluchačů se sem tam strhla příjemná debata o tom, kdo se těší na který film, popřípadě komu se daný film nezdá – například vesmírné milostné drama s Georgem Cloonym a Sandrou Bullock…, přičemž podobné debaty byly velice přínosné. Například já byl velice nemile překvapen tím, že jako jediný v místnosti považuji Hugh Jackmana za mizerného herce a napadlo mě, že je možná chyba ve mně, nikoli v Hughovi.

Tak či tak musím pochválit přednes obou přednášejících/povídajících, protože to všechno odsýpalo, dozvěděl jsem se nejnutnější informace, často jsem se zasmál a u toho pil jednu z nejdražších lahvových plzní v mém životě.

Celkově jsem si Komiksový čtvrtek (jako vždy) užil a velice nerad bych uvěřil klepům, které jsem zaslechl, že CREWácká dvojice JP a PL uvažují o jejich zrušení. Vyzývám tedy všechny fanoušky komiksů, udělejte si první čtvrtek v měsíci čas a dorazte do Krakatitu, stojí to za to!