Je tu půlka března a tudíž je nejvyšší čas na malý výběr z toho, jaké komiksy u nás vyšly za minulý měsíc. Mohli jsme se těšit z dalších dílů již rozjetých sérií, nebo zvědavě nakouknout do nových příběhů. Jedná se o rozmanitou sbírku, ve které si vybere snad každý.

.

.

.

.

.

.

banda 1 covernázev: Banda 1 – Karty jsou rozdaný

autor: Ennis, Garth (scénář); Robertson, Darick (kresba)

nakladatelství: BB/Art Komiks

počet stran: 152 (paperback)

cena: 399,-

anotace: Tohle bude bolet!
Ve světě, kde se oblohou prohánějí hrdinové v kostýmech a maskovaní mstitelé se plíží nocí, musí někdo dohlédnout na to, aby si „supráci” moc nevyskakovali. A taky že dohlédne.
Billy Řezník, Hughík, Mateřský mlíko, Francouz a Ženská jsou Banda: tým velmi nebezpečných individuí, operující pod CIA, z nichž každý je odhodlán bojovat proti nejnebezpečnější síle na Zemi – totiž supersíle. Některé superhrdiny je nutné sledovat. Některé je nutné krotit. A některé z nich – čas od času – je nutné prostě smáznout.
Tehdy přichází chvíle pro Bandu.
Pusťte se do nové kontroverzní série od scenáristy Gartha Ennise (Preacher, Punisher, Hitman) a kreslíře Daricka Robertsona (Transmetropolitan), jehož první kniha je doplněna úvodem od Simona Pegga (Soumrak mrtvých) a dosud neviděnými náčrty.

 

 

planetary cover

název: Planetary 1 – Do všech koutů světa a jiné povídky

autor: Ellis, Warren (scénář); Cassaday, John (kresba)

nakladatelství: BB/Art Komiks

počet stran: 160 (paperback)

cena: 399,-

anotace: Slavná série se točí kolem tříčlenné skupinky „archeologů nemožného”, kteří po celém světě odhalují záhady a taje a specializují se na bytosti se superschopnostmi a jejich vliv na svět lidí. Působí proto svým způsobem jako mnohem zábavnější a pestřejší komiksová obdoba Akt X.
V prvním svazku najdeme krátký úvod a šest propojených prvních příběhů týmu, které nás zavedou tam, kam název slibuje: od japonského ostrova obydleného obludami podobnými dinosaurům, přes Hongkong, kde se zločinem bojují duchové vyzbrojení přízračnými zbraněmi, jež není nikdy třeba dobíjet, až po objev kvantového počítače vyrobeného v roce 1945.
Warren Ellis (Transmetropolitan) podal svůj vrcholný výkon a vytvořil neskutečné panoptikum barvitých postav, jimž vložil do úst zábavné a duchaplné dialogy a které uvrhl do víru rafinovaných dobrodružství.

 

 

Ultimate spider man 7 - cover

název: Ultimate Spider-Man a spol. 7

autor: Bendis, Brian Michael; Millar, Mark (scénář); Bagley, Mark; Kubert, Adam (kresba)

nakladatelství: CREW

počet stran: 96 (paperback)

cena: 199,-

anotace: Ultimate Spider-Man: Nikdo učený… (5. a 6. díl)
Spider-Man kontra obrovský Kingpin! A kromě toho s další spoustu bídáků a člověkem, který ovládá elektřinu. Tenhle díl Spider-Mana bude opravdu nabitý. Dalo by se říct, že to bude pořádná pecka. A abychom se postarali o vaše napětí a až elektrizující vrzušení – dojde i na jedno velké přiznání.

Ultimate X-Men: Lidé zítřka/Návrat do projektu X (6. a 1. díl)
Poslední bitva vzplála! A zajatci se neberou. Magneto se jako odvetu za masakr mutantského útočiště v Divočině rozhodl vyhladit Ameriku. A jako pomocníky má… armádu sentinelů. Pokud to X-Meni zvládnou, čeká je návrat do tajemného projektu X. A možná i jeden nový člen s velmi specifickou schopností.

 

 

superman - utajený počátek cover

název: Superman – Utajený počátek

autor: Johns, Geoff (scénář); Frank, Gary (kresba)

nakladatelství: BB/Art Komiks

počet stran: 224 (hardback)

cena: 590,-

anotace: Co utvářelo Muže z oceli?
Mladý Clark Kent odjakživa věděl, že je jiný. V dětství užíval svých neuvěřitelných schopností k záchraně lidských životů a konání podivuhodných skutků – nyní však dospívá a jeho schopnosti se vymykají kontrole. Někdejší dar se rychle stává prokletím.
Proto mu jeho milovaní adoptivní rodiče odhalí pravdu: ačkoliv tak vypadá, není jedním z nás.
Vyzbrojen poznáním tajemství svého skutečného původu se Clark vydává na dlouhou cestu. Ve vzdálené budoucnosti si získá přátele; v městečku, kde vyrůstal, objeví nepřítele na život a na smrt. Jeho pouť ho přivede do nejúžasnějšího města celé planety, které se rozhodne chránit oděn v šatu dávno neexistujícího světa. Odhalí svou jedinou skutečnou slabinu a najde tu pravou lásku.
Pochopí, že lidé se hrdiny nerodí – stejně jako ocel musí být nejprve ukuti.

 

Goon2 cover

název: Goon 2 – Mé vražedné dětství (a další tragické historky)

autor: Powell, Eric

nakladatelství: Comics Centrum

počet stran: 136 (hardback)

cena: 499,-

anotace: Ještě před příšerami a mafií, ještě před zkázou Lonely Street a dokonce i před událostmi v čínské čtvrti musel Goon čelit mnohým neštěstím. Když ho gangster Labrazio připravil o jedinou blízkou bytost, kterou měl, přivedla pomsta Goona na cestu zločinu, která ho svedla dohromady s upovídaným Frankym a společně vyrostli v nejobávanější vymahače ve městě.
Pěti komiksovými Oscary ověnčená komiksová série Goon konečně vychází i u nás. O jejích kvalitách svědčí i to, že si ji vybral ke zfilmování David Fincher (SedmHraKlub rváčů a další). Mistrovský autorský komiks Erica Powella Goon v sobě mísí hororové prvky s drsností gangsterek a svérázným humorem inspirovaným Monty Pythons.

recenze zde

 

 

UKK IronMan Extremis

název: Ultimátní komiksový komplet 43 – Iron Man: Extermis

autor: Ellis, Warren (scénář); Granov, Adi (kresba)

nakladatelství: Hachette Fascicoli

počet stran: 150 (+dodatky)

cena: 199,-

anotace: Do restartu Muže v oceli se pustil legendární Warren Ellis, tvůrce temných komiksů (Fell, Transmetropolitan) i dynamické akce (Ultimate Fantastic Four: Zrod). Vrátil se do minulosti Iron Mana, oprášil jeho podstatu a – za pomoci precizní malby Adi Granova – vyslal ho vstříc nelítostné budoucnosti. Na setkání, které nemusí přežít.

 

 

 

spiderman - zrození venoma - cover

název: Ultimátní komiksový komplet 09 – The Amazing Spider-Man: Zrození Venoma

autor: Micheline, David; Simonson, Louise; De Falco, Tom (scénář); McFarlane, Todd; Frenz, Ron; Larocque, Greg (kresba)

nakladatelství: Hachette Fascicoli

počet stran: 150 (+dodatky)

cena: 199,-

anotace: Venom: Symbiotická životní forma, která má všechny Spider-Manovy schopnosti a je posedlá pomstou… Poté, co Spider-Man odvrhl svůj černý kostým (když se ukázalo, že je to mimozemská forma života), spojil se jeho symbiont s novou obětí, s bývalým novinářem Eddiem Brockem, a spolu se stali Venomem – stvořením hnaným touhou po odplatě. Mohutným, nebezpečným a spalovaným nenávistí.

Sledujte zrození jednoho z nejsilnějších a nejpopulárnějších Spider-Manových protivníků.

 

 

partner rubriky Komiksové novinky je ComicsDB