V první knize jsme se seznámili se sympatickou partou nájemných zabijáků. Jeden z nich zařval nezávidění hodnou smrtí, ale ten zbytek je partička k pohledání. Máme tu věčně vážného šéfa, prchlivou černošku, bloňdatého ajťáka, texaského odstřelovače a neustále brblajícího pilota. Jednotka Parchantů byla považována za eliminovanou, ale oni jsou živí až moc. A chtějí se pomstít těm, kteří se o onu eliminaci pokusili.

Ale pomsta nikam neuteče. Každý ze členů má tedy k dispozici trochu volného času, který každý využije po svém – většina týmu tráví čas s rodinou, přáteli, či alkoholem, ale neúnavný šéf bandy, Clay, pátrá po identitě Maxe – muže, který podle všeho vražedný útok na Parchanty plánoval. Jenomže kdykoli o Maxovi někdo promluví, umírají lidé.

Až třetím sešitem pokračuje honba celého týmu za Maxovou totožností a jak to tak vypadá, nebude to nic snadného. Hledání kupky sena je proti tomu hračka a někteří členové týmu mají pochybnosti o úspěchu mise. Jenomže na vlak už naskočili, teď musí dojet na konečnou.

UKÁZKA

Naštěstí se nekoná nepřehledná eskapáda prvních pár panelů předchozí knihy a příběh pokračuje v krasojízdě s s očekávanou pompou. Texty Andyho Digglea už nezpomalují názvy všemožných zbraní (jen ty zkratky nejrůznějších amerických organizací, které nám stejně nic neřeknou, zůstaly – naštěstí jsou alespoň doplněny o vysvětlivky) a až na pár momentů se soustředí pouze na hlavní dějovou linku. Dočkáme se i trochy té retrospektivy a podíváme se na Maxe i z pohledu někoho jiného. O humor také nepřijdeme.

 

Mark Simpson (Jock) se opět zhostil kresby (ve spolupráci se Shawnem Martinbroughem). O dynamiku panelů tedy není nouze. Dobře jsou vykresleny i charakterové vlastnosti postav (roztěkaný Jensen či Aisha “žhavá jako peklo” al-Fadhil) a některé kresby bych klidně uvítal ve větším formátu a nalepil si je na zeď. Jock se ale úplně nevyhnul, některým na první pohled nejednoznačným, panelům.

Parchanti: Zdvojnásobení sázek pokračují ve spanilé jízdě (v buginách i letadlech) a po předchozím díle přichází v první části trochu pomalejší, ale o to detailnější vyprávění o honbě za pomstou, která se v polovině rozjede takovým způsobem, až člověk lituje, že je po všem. A lituje o to víc, protože třetí Parchanti jsou v českém vydání zatím v nedohlednu (v zámoří už mají hotovo – dokonce existuje i film – Losers) . Ačkoli poslední strana hlásí, že se na ni můžeme těšit. Takže, milé ComicsCentrum – těšíme se!