Je tu půlka února a tudíž je nejvyšší čas na malé shrnutí toho, jaké komiksy u nás v lednu vyšly. Mohli jsme se těšit z dalších dílů již rozjetých sérií nebo zvědavě nakouknout do nových příběhů. Jedná se o rozmanitou sbírku, ve které si vybere snad každý.

.

..

.

.

.

.

Bitevní pole

název: Bitevní pole 1

autor: Ennis, Garth (scénář); Snejbjerg, Peter; Braun, Russ; Ezquerra, Carlos (kresba)

nakladatelství: BB/Art Komiks

počet stran: 248

cena: 499,-

anotace: Kniha obsahuje tři příběhy o ztracené iluzi nevinnosti, úzkostech a tragédiích 2. světové války sepsané scenáristou Garthem Enissem a nakreslené Russem Braunem, Peterem Snejbjergem a Carlosem Ezquerrou.

Během překotného postupu německé armády do hloubi Sovětského Svazu a stejně tak chvatného ústupu obránců vlasti přichází na ruskou předsunutou leteckou základnu nový noční bombardovací pluk. Letecké posádky riskují během smrtonosných nočních letů krutou záhubu v plamenech, ještě větší utrpení by však ve svém důsledku představovalo zajetí. Příslušnicemi 588. gardového nočního bombardovacího pluku jsou totiž výhradně ženy. Na východní frontě se jejich noční vražedné výpady stanou legendou – jak mezi spojenci tak nepřáteli se jim říká Noční čarodějnice.

Píše se rok 1942: v tropické nádheře Dálného východu si mladá žena připadá jako v ráji. Avšak válka se už rozšířila i do Jihočínského moře a ráj se proměnil v peklo. Zdravotní sestru Carrii Suttonovou zastihne v Singapuru japonská invaze. Vzápětí zažije utrpení překračující i ty nejhorší představy. Snaží se však začít znovu a při životě ji drží vznikající milostný vztah s mladým pilotem a až sžíravá touha po pomstě. Ale i vítězství ve válce se může ukázat jako bezcenné ve srovnání s tím, čím musela zaplatit Carrie.

Po Dni D začala bitva o Normandii, v níž se střetli nezkušení spojenečtí vojáci s ostřílenými německými veterány. Zatímco elitní obrněné divize SS proměnily francouzskou krajinu v území smrti, osamělá osádka britského tanku, ztracená mezi nepřátelskými liniemi, se snaží znovu připojit ke zbytku čety. Její jedinou nadějí je zkušený velitel, desátník Stiles. Ale bude si vědět rady tváří v tvář německému tigeru – tanku, jenž v každém budí hrůzu?

 .

Bleach 5název: Bleach 5: Rightarm of the Giant

aturo: Kubo, Tite

nakladatelství: CREW

počet stran: 192 (paperback)

cena: 189,-

anotace: Tak je to tady! Už je venku pátý díl komiksu Bleach a je to řežba!

Kdo s koho? Soul Reaperové nemají patent na likvidaci démonů… ve městě je člen konkurenční skupiny, který si chce dát s Ičigem závod, kdo z nich zneškodní víc Hollows. Jenže při tom přiláká do města příliš nebezpečných duchů a životy Ičigiho blízkých jsou v ohrožení. Naštěstí není náš hrdina jediný, kdo má zvláštní schopnosti

 .

Daredevil Muž beze strachu 4název: Daredevil: Muž beze strachu 4

autoři: Bendis, Brian Michael (scénář), Maleev, Alex (kresba)

nakladatelství: BB/Art Komiks

počet stran: 384 (hardback)

cena: 990,-

anotace: Brianu Michaelu Bendisovi a Alexi Maleevovi se s Daredevilem podařilo něco, co nikdo nečekal – stvořili sérii originálních a strhujících příběhů, které posunuly Muže beze strachu do nové roviny. A vyrovnali se Daredevilovým tvůrcům – legendární dvojicí Frank Miller – Klaus Janson.
V originálním Desateru Bendis s Maleevem na vyprávěních místních lidí přibližují Daredevilovu vládu nad Hell’s Kitchen. V klaustrofobickém prostředí kostelního sklepa jeden po druhém líčí, jak jim Daredevil v průběhu své roční vlády pomohl, nebo jim naopak uškodil. A při té příležitosti odhalují svá vlastní bolestivá a děsivá tajemství. V Murdockových listech svádějí uvězněný Kingpin (Wilson Fisk) a FBI boj svobodu Matta Murdocka. A co teprve kdyby Karen Page přežila útok Bullseye?

.

Malý princ a Planeta globůnázev: Malý princ a Planeta globů

autor: Dorison, Guillaume

nakladatelství: Mladá fronta

počet stran: 56 (hardback)

cena: 199,-

anotace: Obyvatelům Planety globů hrozí nebezpečí!
Na své šesté výpravě se Malý princ a Liška dostávají na planetu ozářenou i v noci světly. Prodává je jistý Laudion jako ochranu před globy, zvláštními nočními bytostmi, které údajně způsobily, že jeden z obyvatel zkameněl. Malý princ ale brzy pochopí, že globové jsou zcela neškodní a že strůjcem problému je sám Laudion. Využívá strachu obyvatel ve svůj prospěch – o co mu ale vlastně jde? To musí Malý princ s Liškou rychle zjistit…
Na konci speciální bonus – Malý princ, jak ho vidí komiksový kreslíř Olivier Supiot.

 .

Naruto10_obalka.CS6.inddnázev: Naruto 10: Úžasný nindža

autor: Kišimoto, Masaši

nakladatelství: CREW

počet stran: 200 (paperback)

cena: 189,-

anotace: Předkolo závěrečného turnaje vrcholí. Do prachu arény proti sobě nastupují Gaara a Rock Lee. Lee se opět pokusí světu dokázat, že tvrdá dřina vyváží a překoná vrozený talent, ale bude mít šanci proti krutosti nezranitelného démona ze Skryté písečné? Jak tento souboj ovlivní rozpis závěrečného kola čúninské zkoušky?

 .

Únosnázev: Únos

autoři: Jones, Mark (scénář); Kumar, Naresh (kresba)

nakladatelství: Grada Publishing

počet stran: 72

cena: 169 Kč

anotace: Musel si projít dlouhou cestu, aby se dostal tam, odkud vyrazil…
Když David Balfour přijde do domu svého strýce, očekává vřelé přijetí, teplé jídlo a přátelské popovídání. Namísto toho je uvězněn, unesen, ztracen na moři, falešně obviněn z vraždy a ocitá se na útěku s pašerákem, který si říká Alan Breck. Jediné, co David chce, je návrat domů a spravedlivou pomstu, ale tato cesta je lemována strachem a nebezpečím.
Bojujte spolu s Davidem o přežití na opuštěném ostrově a vydejte se napříč divokou skotskou vysočinou, kde narazíte na lupiče a další podivné postavičky.
Kniha Únos, jejíž autor napsal i známý Ostrov pokladů, okouzlila čtenáře už v roce 1886, kdy vyšla poprvé. Její předlohou je skutečný příběh zachycující postavy, které skutečně žily. Únos je jedním z nejvýznamnějších historických románů a potěší každého milovníka tohoto literárního žánru.

 .

Živí mrtví 7název: Živí mrtví 7: Ticho před bouří

autor: Kirkman, Robert; Adlard, Charles

nakladatelství: CREW

počet stran: 136 (paperback)

cena: 299,-

anotace: Zavládl klid.
Pobyt ve vězení obklopeném nemrtvými se začíná blížit něčemu, co by se skoro dalo nazvat normálním životem. Jenže okamžiky bezpečí jsou ty nejnebezpečnější. Stačí jen na chvíli polevit v ostražitosti… a následky jsou nedozírné.
Protože v tomhle světě jak každý okamžik klidu jen klidem před bouří.