Nakladatelství Baronet vydalo druhý díl z dosud pětidílné série o jasnovidce Cassie Palmerové, která byla proti své vůli zatažena do světa upírů. Po vědmě Agnes zdědila titul Pýthie, hlavní světové vizionářky, a proto o ni usiluje každá upírská frakce včetně Kruhu. Někteří si přejí její smrt, druzí ji chtějí vlastnit, ale ani jedna z variant se Cassie nelíbí.

 .

Cassie se snaží donutit démona Casanovu, aby jí prozradil, kde se ukrývá jeho upírský šéf Tony. Casanova se ji pokusí okouzlit, protože se Tonyho bojí, ale zjišťuje, že jasnovidka patří pět set let starému upírovi Mirceovi, přičemž ona sama o tom dosud neměla ponětí. Cassie kvůli tomu neví, zda má Mirceu skutečně ráda, nebo je to vedlejší účinek magie. Myra, bývalá nástupkyně na post Pýthie, je rozhodnutá zničit každého, kdo Cassie ochraňuje, a tak se vrací do minulosti, aby Mirceu zabila. Kvůli vyvážení sil se tam ocitá také současná Pýthie a může tomu zabránit.

Cassie  má nad svým milostným životem menší kontrolu než jeptiška, protože na ni Mircea tajně vložil kouzlo, které je lepší než cudný pás. K jejich smůle chce Pýthiina moc dokončit rituál tím, že novou nástupkyni připraví o panenství a je jí jedno, kdo se tohoto úkonu zhostí. Mircea se v příběhu objevuje nahodile a občas je zmiňován s nějakou událostí. Ve třetí části knihy se dostává do popředí upír Tomas, který Cassie zradil, ale ona ho ani tak nedokáže odepsat.

 .

Příběh je vyprávěn v první osobě z pohledu Cassie a je podbarven ironií a humorem. Jasnovidka ukradla pár věcí z upírského Senátu a z jednoho předmětu se u ní zjevily tři polobohyně. Tyto podivínky způsobují ochabnutí nádobíčka satyrům, kteří jsou jinak neustále v pohotovosti.

Autorka čtenáři poodhaluje historii ducha Billyho, s nímž má Cassie úmluvu – ona mu dodává energii a on jí zato pomáhá, jak může. Na scéně se objevuje několik nových postav, z nichž nejvíc zaujme sympatický mág Mac, který pracuje v tetovacím salónu. Vztah Cassie a Pritkina neustále kolísá mezi nedůvěrou, obavami a snahou o příměří. Otevřený závěr knihy dává čtenáři tušit budoucí děj třetího dílu s názvem Obejmi noc, který by měl vyjít v polovině června 2013.

Karen Chance se nevěnuje pouze životu hlavní hrdinky, ale nastiňuje také příběhy vedlejších postav, mezi nimiž je Rasputin, Drakula, Casanova, Abraham Stoker nebo Jack Rozparovač. Poutavě propojuje legendy a mýty se současností a historickými událostmi. Srozumitelně vysvětluje nadpřirozené věci a lehce přechází od odborných popisů k laickým. Není proto těžké pochopit, jak funguje magie, nulové bomby nebo důvod limitů kouzelných tetování na jednotlivci dle úrovně jeho moci.

Fantasy román vykazuje prvky detektivky, romantiky a hororu. Unesena stínem přináší čtenáři další várku záhad, akce, erotických scén, intrik, cestování v čase a politikaření nadpřirozených bytostí. Svižný děj se odehrává v Las Vegas a volně navazuje na závěr prvního dílu Dotkni se temnoty. Dochází na použití vulgarismů a slangových výrazů, ale není jich příliš a jsou vhodně zvoleny. Napínavé jsou také okamžiky, kdy se nebojuje, ale dochází na slovní přestřelku. Pokud máte v oblibě sérii Horečka, Půlnoční rasa, Svět nočního lovce, Kate Daniels nebo Alfa a Omega, jistě u vás uspěje i tato kniha.

 .

Vydal: Baronet; 2012
Autor: Chance, Karen
Název: Unesena stínem
Původní název: Claimed by Shadow
Překladatel: König, Martin
EAN: 9788073845995
ISBN: 978-80-7384-599-5
Vazba: vázaná
Počet stran: 384
Datum vydání: 7.11.2012