Jacinda je zpět a spolu s ní i celý drakijský svět. Druhý díl této dračí trilogie se vrací k momentu, kdy hlavní hrdinka odhalila největší tajemství svého druhu rodině lovců, aby tím ochránila svého milovaného. Tím ovšem její problémy nekončí. Kromě lovců ji totiž bude ohrožovat i vlastní kmen…

Nejdříve bych ve zkratce připomněla děj prvního titulu. Jacinda, která je výjimečnou osobou svého druhu, uteče spolu se svou matkou a sestrou od kmene a usadí se poblíž Las Vegas.  Během pobytu v nehostinné pustině se Jacinda seznámí s Willem. To by samozřejmě nebyl takový problém, až na to, že Will patří do rodiny těch nejhorších lovců drakiů.

Jak už jsem zprvu připomínala, s tímto setkáním začaly všechny Jacindiny nesnáze. Po nepříliš zdařilém útěku od lovců se nešťastnou shodou okolností dostane zpět ke kmeni. Naší hrdince bylo od začátku jasné, že ji nečeká milé uvítání, ale bylo to mnohem horší, než si představovala. Její kamarádi se chovali odtažitě a vůdce kmene s ní zacházel jako s vězeňkyní. Navíc musela Jacinda žít s vědomím, že už nikdy se nebude moci setkat se svou spřízněnou duší.

To ale není zdaleka vše, co Jacindu čeká. Bude si muset zvyknout na to, že její sestra se stala skoro stejně výjimečnou drakií, jakou je ona. Navíc se obě sestry musí smířit s tím, že jejich matka se stala vyhnankyní a už se s ní nejspíš nikdy neuvidí.

Ale abych vám nevyzradila celou zápletku a závěr knihy, přejdu k jejímu hodnocení. V první řadě je nutno říci, že oba díly na sebe naprosto plynule navazují, takže by se nikomu nemělo stát, že se v ději ztratí nebo nebude vědět souvislosti. Podle mého názoru má druhý díl větší spád a také mnohem víc napínavých a strhujících momentů. Já osobně jsem knihu přečetla jedním dechem během jednoho dne, protože se od ní takřka nešlo odtrhnout.

Další věcí, která mě potěšila, bylo větší zapojení samotného Willa. Autorka mnohem víc rozpracovala jeho postavu a během knihy Útěk se z něho stává celkem důležitá osobnost. Je jasné, že mezi ním a Jacindou je spousta překážek, otázkou tedy zůstává, zda je všechny dokážou překonat a utvořit si skutečný a dlouhodobý vztah.

Pokud nejste fandové otevřených konců, pak vás ukončení Útěku rozhodně nepotěší. Autorka si ponechala svůj styl z prvního dílu: „Teď je to nejnapínavější, tak co kdybych to ukončila?“ Musím přiznat, že po dlouhé době mě opět nějaká kniha dokázala doopravdy strhnout a myslím si, že tato dračí série si najde své fanoušky ve všech věkových kategoriích.

Na poslední díl, který nese originální název Hidden se zatím můžeme jen těšit. Anglický originál vydala autorka Sophie Jordanová v září loňského roku.

Název: Drakie 2: Útěk (Vanish A Firelight Novel)
Autor: Sophie Jordanová
Překlad: Olga Bártová
Díl: druhý
Počet stran: 263
Vazba: vázaná
Nakladatelství: CooBoo

Komentáře

komentářů