V pátek dne 30. listopadu 2012 se konal od 17:30 hodin křest knihy Znamení vlka od autorky M. T. Majar (vlastním jménem Markéta Marková). Ta už se stihla na českém trhu prosadit erotickým románem o striptérech, jenž nese název Hot boys. Tato kniha sice nespadá do fantasy žánru, přesto dokáže upoutat čtenářčinu pozornost. Nakladatelství Fantom Print se nebojí hledat talenty nejen v zahraničí, ale také u nás, a musím říct, že obsah obou knih je stejně poutavý a uspokojivý jako jejich obálky (ačkoliv v případě “Znamení vlka” se odvážím prohlásit, že je přímo luxusní).

Ale zpět k oné slavnostní události, která se odehrála v nově otevřených prostorách knihkupectví Fantasya v Praze. Kmotrem knihy se stal spisovatel Pavel Renčín, který křtil také knihkupectví, ačkoliv ve druhém případě na tuto událost nebyl sám. Otevření se ujal společně s M. T. Majar a vše završili přestřihnutím pásky. Moc se jim nedařilo, jelikož dostali tupé nůžky, ale jak vidno, spolupráce jim šla hezky od rukou – M. T. Majar pásku natáhla a Pavel Renčín ji přestřihl. Posléze se společnost přesunula do hospůdky U Sudičky, kde se nakonec sešlo víc lidí, než bylo očekáváno.

Po čtyřech letech se tedy knihkupectví Fantasya přestěhovalo, ačkoliv stále sídlí na Vinohradech v Praze a zaměřuje se především na sci-fi a fantasy žánr. Nové místo má velké skladovací prostory, knihkupectví je krásné, útulné a vyzdobené obrázky z galerie Nemesis, s níž bude Fantasya spolupracovat. Prodejna bude i nadále fungovat jako výdejna e-shopů, což jistě mnohé čtenáře potěší.

Nesmím zapomenout na uvedení do světa Vlků, čehož se zhostil Tomáš Němec, nový marketingový manažer nakladatelství Fantom Print. Vyptával se autorky na začátek a vznik knihy Znamení vlka. M. T. Majar totiž tento příběh psala původně jako fan fiction pro web Bez hranic a napsala jej za necelé dva měsíce! To už jsme však na MFantasy zmiňovali v rozhovoru. Vrchol večera přišel v okamžiku, kdy se Pavel Renčín proměnil ve vlkodlaka a za tónů písně od Michaela Jacksona zatančil vlčí tanec. A že mu to šlo! Jako by se pro tuto roli narodil.

Rozhovor s autorkou II

Anotace:

Vždycky věděla, že není obyčejná.
Ale tohle předčilo veškeré její představy.
Stačilo jedno malé kousnutí…

Tori neměla zrovna normální dětství a dospívání. Ani ona sama není tak docela „normální„. Ale co je doopravdy zač, to zjistí na druhém konci světa, kde chce začít nový život. A ten také opravdu začne. Sama však netuší, jak moc jiný bude. Do cesty, mezi stehna a následně do srdce se jí připlete alfa smečky lykantropů se slabostí pro zrzavé slovanské typy…
Slovo “vlkodlak“ je na místě, ale oni si tak neříkají. Jsou lycas. Jejich svět není uhlazený a snadný. Je to svět příšer, svět boje, krve a sexu. A Tori se toho všeho dostane víc, než by kdy tušila…