Thorgal Aegirsson, syn bouří a moře, dítě pojmenované po dvou mocných bozích, kteří k němu přivedli vikinského válečníka Leifa Moudrého. Severský hrdina, jehož život je zahalen tajemstvím jeho původu, byl doposud známý jen z komiksu. To se ale v letošním roce změnilo, když se dostal i na stránky knihy…

.

Zpracování

Román byl sepsán na motivy známého komiksu „Thorgal“ od belgického spisovatele a scénáristy Jeana Van Hamea a polského kreslíře Grzegorze Rosińskiho. Komiksových dílů zatím vyšlo v zahraničí třicet tři (od třicátého dílu nahradil scénáristu Yves Sente), u nás jich vyšla zatím zhruba polovina.

Na rozdíl od komiksového provedení sledujeme v knize Thorgalův život od samého počátku. Události jsou tedy seřazeny chronologicky a my se s Thorgalem setkáváme poprvé ještě jako s malým dítětem.

.

Být Vikingem je těžké

Thorgal se stal adoptivním synem, když ho našel na pobřeží náčelník vikinské vesnice Leif Moudrý. Život ve vesnici pro něj ale nebyl snadný. Obzvlášť, když měl jeho otec silné odpůrce. Ani láska rodičů a ani úcta, kterou vesničané chovali k Leifovi, tak nemohla Thorgalovi zajistit lehký život. Byla tu otázka jeho původu… a také jeho povaha. Od přírody snivý, silný, ale zachmuřený chlapec se stal mnohým trnem v oku.

Po Leifově smrti život, který doposud znal, skončil. Ale bohové mu připravili svůj vlastní úděl. Thorgal tak během svého dospívání zažívá mnohá dobrodružství a zjišťuje, co všechno mu život může přinést, včetně krásné Aaricie, s jejímž osudem ho svázali samotní bohové.

Pokud chce Thorgal přežít a milovat, musí projít mnoha zkouškami a zbavit se mnoha nepřátel. Na konci ho možná čeká odhalení jeho původu, odhalení toho, co to vlastě znamená být „dítětem z hvězd“.

.

Doplnění…

Kniha je psána poměrně jednoduchým stylem a děj je přímočarý. I přesto, že se nedočkáte žádných záludností nebo nečekaných zvratů, je ale kniha čtivá a stránky ubíhají velice rychle. Pokud znáte komiksy, je pro vás kniha zajímavým zpestřením a dozajisté doplněním několika detailů, díky nimž působí příběh ještě propracovaněji. Ale i když komiksovou předlohu neznáte, je kniha čtivem, které vám příjemně ukrátí večer. Severská atmosféra je věrohodná a dýchá na vás z každé stránky. Dobrodružství, jichž jsme svědky, si nezadají se starými hrdinskými eposy. Pokud máte blízko k severské mytologii, rozhodně vám knihu mohu doporučit.

 .

Kniha zpracovává náměty z alb:

–       Zrazená čarodějka (1)

–       Ostrov v ledových mořích (2)

–       Dítě z hvězd (7)

–       Aaricie (14)

 .

Název: Thorgal: Dítě z hvězd

Autor: Sarn, Amélie;Van Hamme, Jean; Rosinski, Grzegorz

Nakladatel: Albatros Media – CooBoo
Překlad: Jana Žůrková
Rok vydání: 2012
Počet stran: 288
Provedení­: hardback

 .

Zdroj obrázků: legie.info

Pro MFantasy píši recenze na knihy a sem tam na nějaký ten seriál. Kromě toho se věnuji vlastní literární tvorbě. Jsem workshopácký harcovník, a proto tady ode mě můžete najít i pár rad ohledně psaní, kdy se pokouším vlastní zkušenosti předávat dál.

Z knih preferuji spíše klasickou hrdinskou fantasy, ale nebráním se ani novějším žánrům. Mezi mé oblíbence patří R. A. Knaak, Philip Pullman, Markus Heitz, Vladimír Šlechta, Juraj Červenák a řada dalších…

About The Author

Pro MFantasy píši recenze na knihy a sem tam na nějaký ten seriál. Kromě toho se věnuji vlastní literární tvorbě. Jsem workshopácký harcovník, a proto tady ode mě můžete najít i pár rad ohledně psaní, kdy se pokouším vlastní zkušenosti předávat dál. Z knih preferuji spíše klasickou hrdinskou fantasy, ale nebráním se ani novějším žánrům. Mezi mé oblíbence patří R. A. Knaak, Philip Pullman, Markus Heitz, Vladimír Šlechta, Juraj Červenák a řada dalších...

Leave a Reply