MacKayla Laneová se vydala do Dublinu vypátrat vraha své sestry Aliny a ocitala se uprostřed boje proti nepřátelským Dananům, kteří chtějí zničit náš svět. Viděla věci, které jí nedávaly smysl, a díky tomu zjistila, že byla jako malá adoptovaná. Pochází ze starodávného rodu keltských vidoucích – lidí, kteří vidí Danany, děsivá stvoření z jiného světa, jež mezi námi tajně a nepozorovaně žijí tisíce let.

Moc ráda bych řekla, že příšera, která se schovává pod postelí, nikdy není tak děsivá, jak jste si představovali, ale pokud můžu soudit podle svých zkušeností, obvykle je ještě daleko horší. (str. 40)

Fiona vpustí do knihkupectví Stíny a doufá, že zabijí její konkurentku o Barronsovu přízeň. Mac je zrovna vyhání, když se tam objevuje Dananský princ V´lane a nabízí jí pomoc za jednu hodinu pozemského času strávenou rozhovorem. Pro nedostatek financí nastupuje na Fionino místo v knihkupectví, ale jejím hlavním úkolem zůstává pozice Barronsova osobního detektoru dananských předmětů moci. Mac musí čelit otci, který ji chce odvést domů, za patami má podivný stín v kápi a policii, která si myslí, že je zapletena do vraždy detektiva O´Duffyho.

.

Sympatická Mac je oproti předchozímu dílu vyzrálejší a dospělejší, přesto mnohdy působí naivně, což se projeví zejména v okamžicích, kdy slepě poslouchá Barronsovo rozkazy. Pokouší se zbavit své provinční zaostalosti a nasává informace jako houba. Uvědomuje si, že ve vědění je síla. Tajuplný Jericho Barrons vyvolává spoustu otázek nejen u Mac, ale také u čtenáře, jehož zajímá, co ukrývá v podzemním sejfu, kde bydlí, proč je tak posedlý touhou získat knihu Sinsar Dubh, nebo co všechno dokáže.

„Máma by se na vás zlobila, slečno Laneová? A nechtěla byste už dospět?“
Dospívala jsem hodně rychle a myslím, že mi to šlo skvěle i bez jeho poznámek. (str. 201)

Na scéně se objevují nové postavy, které vnáší do děje oživení, jako vidoucí Dani, Rowena nebo pohledný Christian z katedry starých jazyků na Trinity. Jistou pozornost si zaslouží také Derek O´Bannion, který hledá svého nezvěstného bratra. Mac získává spoustu nepřátel, ale největší starost jí dělá Pán a vládce, který osvobozuje nejnebezpečnější příšery a ukazuje jim, jak se co nejlépe skrývat mezi lidmi. Děsí ji vampýr Mallucé, u něhož si není jistá, zda je opravdu mrtvý a neustále očekává jeho útok.

Americká spisovatelka vysvětluje záležitosti týkající se nadpřirozena srozumitelně, a proto si lze snadno představit, jak Stín požírá vše živé od zvěře po lidi nebo jak fungují dananské předměty moci (na konci knihy se opět nachází slovník z deníku Mac). Nevšední prostředí Dublinu je okořeněno o stručnou vsuvku ze světa Dananů a historii vidoucích. Otevřený závěr knihy nenechá nikoho na pochybách, že hlavní hrdinku čeká dlouhá cesta plná objevování, učení a bojů.

.

Karen Marie Moning vypráví příběh v první osobě z pohledu Mac. Druhá kniha série Horečka navazuje na závěr Temné horečky s odstupem několika málo dní a přináší čtenáři spoustu dobrodružství a napětí s tajemnou a místy až temnou atmosféru. Přes počáteční pomalejší rozjezd s rekapitulací prvního dílu v prologu, je čtenář vtažen do svižně ubíhajícího děje, který sice není příliš akční, ale za to je originální a čtivý. Krvavá horečka nabízí nebezpečí, záhady i keltskou mytologii a čtenáři nezbývá nic jiného, než počítat dny do vydání třetího dílu s názvem Horečka Dananů.

.

Nakladatel: Jota ; 2012
Původní název: Bloodfever
Překlad: Jan Sládek
Vazba: brožovaná
Počet stran: 358 stran
Cena: 298 Kč

V současné době patří mezi mé oblíbené autory Patricia Briggsová, Laurell K. Hamiltonová, Kim Harrisonová, Petra Neomillnerová, R. E. Feist a mnoho dalších. Co se týče žánru, kromě fantasy mám v oblibě také paranormal romanci, thrillery a pohádky (např. Oksa Pollocková či Percy Jackson).

About The Author

V současné době patří mezi mé oblíbené autory Patricia Briggsová, Laurell K. Hamiltonová, Kim Harrisonová, Petra Neomillnerová, R. E. Feist a mnoho dalších. Co se týče žánru, kromě fantasy mám v oblibě také paranormal romanci, thrillery a pohádky (např. Oksa Pollocková či Percy Jackson).

Leave a Reply