Nakladatelství Laser-books vydává oceněnou hororovou klasiku populárního amerického spisovatele Dana Simmonse: Temné léto (Summer of Night, 1991).

Při čtení této mistrovsky vystavěné hororové klasiky, opatřené v našem vydání zbrusu novým autorovým úvodem, vám bude tuhnout krev v žilách a naskakovat husí kůže.

Je léto roku 1960 a v illinoiském městečku Elm Haven si pětice dvanáctiletých chlapců vytváří mocná pouta přátelství, která nezlomí ani život plný změn. Od podvečerních projížděk na kole po návštěvy lesních skrýší jsou dny těchto chlapců prodchnuty tajemstvími a tajnůstkářstvím idylického dětství. Nicméně na pozadí sluncem zalitých kukuřičných lánů bude jejich oddanost podrobena nemilosrdné zkoušce.

Když se uprostřed noci po dlouhé době rozhlaholí zvon, obyvatelé Elm Havenu pochopí, že nastává konec bezstarostným dnům. Z hlubin starobylé školy Old Central, mohutné pevnosti prostoupené mahagonovou vůní rakví, se začíná šířit neviditelné zlo. Každodenní život nabourají zvláštní a děsivé události, které v kdysi pokojně žijícím městě začnou šířit hrůzu. Mike, Duane, Dale, Harlen a Kevin, odhodlaní toto starobylé prokletí vymýtit, musí svést krvavou bitvu s tajemným zlem, jež opanovalo elmhavenské noci…

Nádherné a děsivé dílo… Dan Simmons píše jako vytuněný anděl, který do své americké noční můry pumpuje šokující překvapení, napětí a líbeznou, překvapivou nostalgii. – Stephen King.

.

Nakladatel: Laser-books; 2012
ISBN 978-80-7193-358-8
Překlad: Milan Žáček
Obálka: Tom Hallman
Redakce: Tomáš Jirkovský, Helena Šebestová
Počet stran: 552
Cena: 479,- Kč
Provedení­: hardback