KomiksFEST! dnes zahájí sérii benefičních aukcí osmnácti českých superhrdinů pro nadační fond Pink Bubble. Postavičky pocházejí z rukou ceněných domácích výtvarných umělců, designérů a komiksových tvůrců, kteří tzv. vinyl toys, domalovali a dotvořili podle hesla DO IT YOURSELF.

Lovec dinosaurů, který nezabíjí, pankáč, co už se nepere, Voltairův Candid, Čapkův mločí pěšák, králík, kterému je nejlépe při teplotě 250 stupňů, želví deratizátor, Pan Barevný, Dadaman, lesní bůžek a supermotýl, nemluvě přestárlém transvestitovi opatřeném geniálním vědeckým mozkem a kočce voyeurce, to jsou malí hrdinové nespoutaných fantazií, které stvořili tito autoři:
AntiMultivitamin, Petr Babák, David Böhm, Josef Bolf, Milan Cais, Michal Cihlář, Federico Díaz, Jiří Franta, FunkFu (Martin Svoboda), Jan Gemrot, Karel Jerie, Krištof Kintera, La4, Nikkarin, Emil Norm, Jaromír Plachý, Vladimír Strejček a Lukáš Urbánek aka Dr. Racek.

18 samostatných aukcí hrdinů

proběhne postupně od 11. 10. do 2. 11. na serveru Aukro.cz. Každá aukce potrvá šest dní. Kompletní seznam hrdinů bude odtajněn na Facebooku KomiksFEST!u dnes 8. 10.  (http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152168198535343.922674.312056050342&type=1) Předání výtěžku se odehraje na slavnostním zakončení KF! 3. 11. v Bio Oko, kde proběhne i jednodenní výstava vydražených figurek (ty budou k vidění i 27. 10. v Meetfactory na zahajovací sobotě festivalu). Nadační fond Pink Bubble, který pomáhá onkologicky nemocným dětem, náctiletým a mladým dospělým v ČR, získá sto procent vydražené částky. Benefiční aukci podporují Fresh Labels a Aukro.cz a veškeré náklady jdou na organizátory.

Sedmý ročník mezinárodního komiksového festivalu KomiksFEST!, jehož mottem zůstává heslo „Komiks unlimited!“, proběhne ve dnech 27. 10.–3. 11. 2012 v Praze. Festival tradičně pořádá revue Labyrint a Seqence, občanské sdružení na podporu komiksu. Hlavními partnery letošního ročníku jsou Era a Chito.

Více na www.komiksfest.cz