Předpovědi jsou různé, jedno je však jisté – konec světa se blíží. V sobotu 15. září 2012 budeme v Ústřední knihovně Městské knihovny v Praze (MKP) vybízet k panice, i katastrofické předpovědi vyvracet. Šestý CONiáš (akce hlavně, ale nejen, pro fanoušky sci-fi a fantasy) má totiž podtitul CONec světa!

 

Pozvaní hosté pohovoří k účastníkům o tom, proč konec světa přijde či nepřijde. K vidění budou všemožné konce světa ve filmech a chybět nebudou ani knihy, ve kterých se konec světa (či civilizace) v libovolné podobě objevuje. Na apokalypsu diváky připraví Armáda České republiky prostřednictvím zhuštěného kurzu přežití od odborníků z Vojenské akademie ve Vyškově.

 

O tom, že žádný konec světa nepřijde, protože už jich podle nejrůznějších předpovědí mělo být alespoň tisíc, přijde popovídat Leoš Kyša. Nevynecháme ani pohled do kultury starověkých Mayů. Spolu s Eleni Dimelisovou budeme hledat odpověď na otázku, jak to s tím jejich kalendářem vlastně je. Náladu pozvedne Jan Kantůrek, který se ponoří do apokalyps Zeměplochy Terryho Pratchetta. A nezapomeneme ani na kámen, který poslal k ledu dinosaury.

 

 

 

 

 

Všichni zúčastnění si pak své názory na dané téma vymění v závěrečné diskusi. A na úplný CONec přijde možná i překvapení od amatérského divadelního spolku Městské knihovny v Praze s názvem Vý; (čti Výstředník).

I letos je připraven doprovodný program v podobě hraní her, prodeje knih a kuloárního setkávání. Doma by neměly zůstat ležet knihy, které už jsou přečtené – v rámci CONiáše proběhne i Den pro výměnu fantastiky. Není proč váhat. Pokud mají Mayové pravdu, mohl by to být CONiáš poslední…

 

Čtenáři knihovny s platným čtenářským průkazem mají vstup zdarma, ostatní veřejnost 80 Kč.

 

Více informací na webu www.mlp.cz/conias nebo Facebooku https://www.facebook.com/Conias.knihovna.