První, co vás při pohledu na obálku napadne, je: Batman má syna?! Věru, není to žádný kec. Alespoň v příběhu, který v rámci univerza Temného rytíře stvořil uznávaný scénárista Grant Morrison.

Takže jak Batman vlastně k synovi přišel?

Inu, jednoduše. Po noci plné vášní strávené s Thaliou, se jim narodil syn Damián. Což by možná nebyl takový problém, kdyby Thaliiným otcem nebyl samotný Ras´Al Ghul, hlava zločineckého klanu jménem Liga stínů. K tomu si připočtěte fakt, že Damián není žádné nevinné dítko, ale pěkný spratek s vražedností kobry královské. Jeho matka ho prostě nezvládá a tak ho pošle na (pře)výchovu k otci. Nebo to všechno jen hraje a je to jen matčin plán, jak Batmana porazit?

Těžko říct a je to jen jedna z mnoha palčivých otázek, které našeho hrdinu trápí. O slovo se opět hlásí staří protivníci, což by byla pořád ještě malá zla. Nejhorší je, že začíná mít vidiny a chvílemi neví, zda by se neměl přihlásit do nejbližší psychiatrické léčebny na pozorování.

Z výše napsaného je jasné, že Batman a syn je jiný, než ostatní komiksy s Temným rytířem, které u nás doposud vyšly. Pořád tu najdeme spoustu akce, práce s postavami je skvělá (především neustálé spory mezi Batmanem, Damiánem a Robinem komiks odpalují do stratosféry). Zároveň nechybí ani pořádná dávka ponurosti, jak už se ostatně u Batmana sluší a patří. Tentokrát ale nechybí pořádná dávka mysterií a záhad, pokud je Morrison přes něco machr, tak je to právě tenhle obor. Jenže je to zároveň největší slabina komiksu. Nebráním se různým a novým pohledům na komiksové postavy, ale tohle mi prostě přišlo už kapku přestřelené a k Batmanovi mi to nepasuje. Když už sáhnout po nějakém netopýrově příběhu, tak raději po Tichu nebo Návratu Temného rytíře.