Inu blíží se nám pomalu ale jistě září, což je doba žně pro nové seriály. To znamená, že se dočkáme i my „fantasáci“. Tvůrci nám asi nechtějí „kazit“ léto tím, abychom seděli před televizí, a naopak nám chtějí zpříjemnit podzim, který se bohužel poměrně brzy stane velice pošmournou záležitostí. (Fakt, že také herci potřebují dovolenou, pomiňme.)

A co nás čeká a nemine? Máme tu pár starších, osvědčených kousků, ale i několik novinek… Budeme tu mít nové, oblíbené seriály, nebo se bude jednat jen o pokusy, které skončí po několika prvních dílech?

 

Supernatural – 8. Série

O tom, že hororové duchařiny jsou stále v oblibě, vypovídá i osmá řada seriálu Lovci duchů. Dva bratři, které postihla v dětství tragédie, se stávají lovci nadpřirozeného zla. To jim podle slov jejich otce vzalo matku. Po letech, kdy se snažili na vše zapomenout, si je zlo opět nachází, a nezbývá než se mu postavit čelem. Aby toho nebylo málo, jejich otec zmizel a jediné, co po něm zůstalo, je deník, plný jeho vědomostí. Bratři tak společně projíždějí skrz na skrz Amerikou a hledají otce. Při tom zlikvidují cokoli, co se kolem zlovolných sil jen mihlo… Premiéra prvního dílu nové řady byla stanovena na 3. 10. 2012

 

Doctor Who – 7. série

Kdo by neznal starého dobrého Pána času? O jeho oblíbenosti svědčí i to, že se letos dočkáme v pořadí již sedmé série. Proč ale dělat něco jednoduše, když to jde i složitě…, takže se můžeme opět „těšit na divácky oblíbenou“ několikatýdenní pauzu ve vysílání. Berme to ale z té lepší stránky: aspoň nám seriál vydrží o něco déle.

Na internetu je už spousta informací o sérii, včetně názvů prvních pěti epizod. Pro fanoušky je zajisté dobrou zprávou to, že se datum premiéry posunulo o týden, a první epizoda „Asylum of the Daleks“ by tak měla být odvysílána již 1. 9. 2012

 

Merlin – 5. Série

V rodinném fantasy seriálu ze stanice BBC se vrací i ušatý mladíček v roli nejznámějšího čaroděje všech dob: Merlina. Pokud si myslíte, že znáte již všechny variace na téma „Legenda o králi Artušovi“, nenechte se vysmát. Seriál Merlin vám ukáže, že všechno vlastně mohlo být jinak – i když je na motivy známé legendy, má série i dostatek vlastní invence, která tak dává seriálu osobitý a vcelku příjemný ráz. Název první epizody zatím není znám, ale předpokládané datum vysílání je 29. 9. 2012

 

The vampire diaries – 4. Série

Krvesajové se stále těší oblibě a zjevně jim to ještě chvíli vydrží. Populární seriál Upíří deníky proto přichází na televizní obrazovky s čtvrtou řadou, kde se můžeme opět těšit na staré známé hrdiny. Seriál je natočen na motivy úspěšné, stejnojmenné knižní série z pera autorky L. J. Smith. Pokud patří paranormální romance mezi vaše oblíbené žánry, dočkáte se 11. 10. 2012, na kdy je přislíbena premiéra prvního dílu série: „Growing Pains“.

(Jistou alternativou může být i seriál „True blood“, kterému v tuto chvíli zbývají dvě epizody do ukončení vysílání 5. série)

 

Walking dead – 3. série

Ano, i Živí mrtví se k nám vracejí. Zatím potřetí. Čeká nás další várka zombíků, krve a vnitřností; mimoto ale také psychologicky propracovaných postav, jejichž životy mohou být velice snadno zmařeny.

Jak vypadá svět po apokalypse, kdy mrtví ožívají a lidstvo je na sklonku svých dní, můžete sledovat od 15. 10. 2012, kdy bude odvysílána první epizoda třetí řady.

 

Once upon a time – 2. série

I pohádkový seriál Once upon a time se dočkal (až překvapivě velkého) úspěchu, což má za následek další sérii. V pohádkovém světě se můžeme těšit na boj Sněhurky a prince Krasoně proti Zlé královně, aby získali zpět to, co jim patří – své království. Dočkáme se i nových postav: například se můžete těšit na kapitána Hooka… Co se ale stane v našem světě, do kterého se dostala magie? To se nechme překvapit.

První díl druhé série nese název „Broken“ a měl by být odvysílán 30. 9. 2012

 

Grimm – 2. série

Detektiv, který zároveň loví pohádková monstra, bude vraždit zloduchy i podruhé. Podle plakátů to vypadá konečně na tradiční formu boje „po grimmovsku“, aneb se sekerou nejdál dojdeš (nebo přinejmenším usekneš více hlav). Kromě svého vlastního návratu nám detektiv Nick Burckhardt udělal radost i tím, že na jeho další případy nemusíme už čekat. První díl druhé série „Bad Teeth“ byl odvysílán 14. 8. 2012

 

Arrow

Že o superhrdiny už není zájem? To víte, že je; jak nám ostatně dokazuje velké množství filmů z poslední doby. Jak si ale povede seriál, který těmi super-schopnostmi trochu šetří a nahrazuje je spíše technikou a bojovým uměním? Druhého Batmana nečekejte, i když Arrow by se nejspíše chtěl představit v podobném duchu – Oliver je přes den zhýralý zbohatlík, po večerech ochránce města a mstitel nevinných s lukem a kápí ala Robin Hood…, zdá se, že má hodně napilno. A pokud připočteme jeho životní osudy (ztroskotání a pár let v divočině s člověkem udělá své), máme zjevně o zábavu postaráno.

Premiérový díl by měl být odvysílán 10. 10. 2012

[youtube_sc url=”http://www.youtube.com/watch?v=ViFb0paKdgg”]

 

Beauty and the Beast

Ne, tradičním pohádkám stále ještě neodzvonilo. Poté, co jsme tu měli filmové předělávky klasik jako Sněhurka, Červená karkulka, Jeníček a Mařenka, se svého dočkala i Kráska a zvíře. Jelikož dnes ale nikdo netroškaří, je v plánu rovnou celý seriál situovaný do současnosti, do detektivního prostředí. V hlavní roli krásky/detektivky se objeví Kristin Kreuk a v roli zvířete/doktora Jay Ryan.

Je to námět, který je všem dobře znám, takže nezbývá než čekat, jak si s ním tvůrci poradí, zda nás zvládnou překvapit a kolik dokážou z této romantické klasiky „vytřískat“…

Premiéra prvního dílu je zatím stanovena na 11. 10. 2012

[youtube_sc url=”http://www.youtube.com/watch?v=FWR685KffUA&feature=player_embedded#!”]

 

Revolution

Celý náš svět je bez výjimky závislý na elektrické energii. Co se ale stane s lidstvem, když elektrika přestane ze dne na den fungovat?  Návrat k „prostému“ životu zemědělců a dělníků není asi všem po chuti… Naděje na znovuzískání ztracené úrovně lidského života však existuje, jen o ní málokdo ví. Dívka Charlie se proto vydává za svým strýcem, který by jí možná mohl o tom všem říci víc. Společně je pak čeká dobrodružná pouť za sjednocením rodiny a hledáním pravdy o tom, jak to všechno vlastně je…

Premiéra je stanovena na 18. 9. 2012

[youtube_sc url=”http://www.youtube.com/watch?v=_9vFQG5Z5Aw&feature=player_embedded”]

 

Lost girl – 3. Série

Sukuba Bo si získala též řadu příznivců a televize Syfy se rozhodla pro odkoupení práv na třetí řadu. Seriál se nese v duchu akční detektivky, říznuté trochou té erotiky – přeci jen i sukuba musí jíst… Jednotlivé epizody se odehrávají v našem světě, plném nadpřirozených bytostí, označovaných jako fae. Jelikož jich po světě běhá spousta, je zřejmé, že o konfrontace nebude nouze… a to nejen na této profesní úrovni.

Lost girl sice patří již mezi staré, osvědčené kusy, ale jelikož je premiéra její třetí řady, která by měla mít 13 dílů, stanovena až na leden 2013, zařadila jsem ji na konec.