Festival fantazie, pro mnoho fantastů (a nejen pro ně) je to poměrně známé místo. Stejně jako šestnáctkrát předtím, i letos se konal na začátku prázdnin v Chotěboři. Malém městě na Vysočině, které je jinak obyčejné, ale jednou za rok se zde koná neobvyklý demografický jev. Počet obyvatel se na deset dni zvýší o několik tisíc.

Při běžném ranním nákupu se vám tu pak může stát, že tu potkáte elfy, rytíře, vojáky z hvězdných válek a jinou podivuhodnou sebranku. Jinde by byli lidé překvapení a v šoku, ale v Chotěboři ne, jsou již zvyklí, že se jim rok co rok mění jejich malebné městečko na ráj pro příznivce fantasy, sci-fi, seriálů, počítačových i společenských her.

Na necelé dva týdny se změní místnosti v sokolovně a v Kulturním domě na zatemněné prostory s promítačkou, kde se tísní různí fanové a fanynky a hltají zajímavé přednášky a informace o svých více či méně oblíbených postavách, seriálech, filmech a knihách.

 

10 dní nabitých zábavou

Na ulici stojí hloučky lidí vášnivě debatujících o různých tématech. Všude se ozývá smích a přátelská atmosféra se tu dá prakticky vidět. První dny lze pozorovat spoustu zdravících se a objímajících se lidí, kteří se vidí jednou za dlouhý čas, sjedou se ze všech koutů České i Slovenské republiky.

Letos si Václav Pravda se svým realizačním týmem připravil 10 dní nabitých filmovými trháky promítanými v kině, spoustu přednášek a jiných akcí. Na Nightconu jsme okusili horrory a samozřejmě se pobavili na účet těch nepovedených a paranormálních romancí. Orientcon nás zase přivedl do Asie a ukázal několik zajímavých věcí.  Soundtrackcon nás nesl na vlně trailerové hudby. V Siriesconu jsme se mohli zas něco dovědět o nových i starých seriálech. A kdo zrovna neměl přednášku, mohl si užívat na Gameffestu, kde se nacházely desítky PC, konzolí a jiných vymožeností.

Samozřejmě nebylo zapomenuto ani na fandy deskovek. Pro ně byla rovněž připravena obrovská herna se spoustou her a turnajů. Kdo vydržel do druhého víkendu, dočkal se Avalconu, tedy knižní sekce, kde přednášeli čeští autoři o psaní.

Nesmíme opomenout ani zahraniční hosty, jako byli třeba letos David Weber, Natalia Tena, Jeremy Bulloch, Garry Chalk. Nikdo nepřišel zkrátka, všichni se bavili a to hlavně šlo. Člověk si tu tak odpočne a zvykne, že návrat do běžného světa není lehký a často vzpomíná na čerstvé zážitky a již se těší na další ročník, až zas potká známé tváře a probere vše od seriálů až po běžný život.

Komentáře

komentářů

About The Author

Kde se vzal tu se vzal, přišel od nikud a nikam nemíří. Budoucnost raději neplánuje a minulost se pokusil pohřbít, občas se mu však vrací jako duch. Samozvaný kritik filmů a seriálů, recenzent mfantasy.cz kde to svým rýpáním a neustálým otravováním dotáhl až na zástupce šéfredaktora a i tak si nedá pokoj... Rovněž velký fanda fantasy a fenoménu Star Wars. Milovník fantasy literatury a hororů jak hraných tak psaných. Obdivovatel Stephena Kinga, J. R. R. Tolkiena, G. R. R. Martina, A. Pechova a T. Canavan. Zapřísáhlý fanoušek Lucase, Spielberga, Jacksona a Baye. Jeden z pořadatelů AMConu, Advíku, O Dračí řád a O dračí oko. Porotce literární soutěže O Dračí řád.

Leave a Reply