V nakladatelství Laser-books vychází další novinka. Jedná se o samostatný román polského spisovatele Andrzeje Pilipiuka, který si u nás získal mnoho příznivců svými humornými příběhy s exorcistou Jakubem Vandrovcem v hlavní roli.

 

Andrzej Pilipiuk: Upír z činžáku
brožovaná, překlad Pavel Weigel, obálka Andrzej Łaski, 296 stran, cena 269 Kč

ISBN 978-80-7193-354-0

 

Dcera komunistického funkcionáře Manka se po sebevraždě probudí v hrobce. Domnívá se, že byla omylem pohřbena zaživa, při návratu domů však před ní všichni prchají. Příslušník varšavské komunity upírů jí vysvětlí, že se stala jednou z nich. Připojí se tedy k nim a prožívá polskou realitu sklonku socialismu se všemi jeho zádrhely (nedostatek zboží včetně česneku proti upírům, estébáci, veksláci, komunistická ideologie atd.) z druhé strany životní barikády. Do děje zasáhne i oživlá mumie staroegyptského kněze, nekromanti a vlkodlaci, mihne se i zarputilý bojovník proti zlu Jakub Vandrovec…
Jak je u Andrzeje Pilipiuka obvyklé, nechybí značná dávka drsného humoru. Ač kolem řádí socialismus a ateismus, všichni upíři – od šlechtice až po komunistu – drží spolu jako jedna rodina. Je až neuvěřitelné, co všechno se může dít za kulisami zdánlivě běžného městského života, ale nebojte, tahle kniha vám to osvětlí.

Kniha vychází 26. 7. 2012.