Zaklínače známe jako jednu z proslulých a nezapomenutelných ság, stejně tak jako asi nezapomenutelný seriál, akorát už s trochou jiné pověsti, polský seriál. O to lepší pověst má pak počítačová hra. Ale slyšel někdo Zaklínače jako audio? Myslím, profesionálně.

V sobotu 2. 6. uvedl Český rozhlas 2 první díl třídílné dramatizace povídky Andreje Sapkowského Zaklínač – Hranice možností (v překladu Stanislava Komárka). V olomouckém studiu ji připravil režisér Tomáš Soldán.

Jak už předešlá informace říká, povídka je rozdělena do tří částí dlouhých přibližně půl hodiny. Po dvou posleších první části vypadá, pardon zní, první část zajímavě a dobře. Nahrávalo se i v exteriérech, o čemž se asi pořádně přesvědčíme až v dalších částí, ale zatím je vidět, že režisér i herci z Moravského divadla se postarali o slušný a nadějný poslech.

Dost keců a vycpávek, přesvědčte se sami: http://prehravac.rozhlas.cz/audio/2644963 (pouze po dobu jednoho týdne!)

Herecké obsazení:

Geralta – Jiří Vyorálek

Čarodějce Yennefer – Tereza Richtrová

Barda Marigolda  –  Josefa Pejchala

Dále účinkují Ladislav Kolář, Vladimír Hauser, Petr Kubes, David Viktora a další.

Pokud budete mít zájem vyslechnout i zbylé dvě části, poslouchejte Český rozhlas 2 v sobotu 9. a 16. června vždy ve 22:05 v rámci pořadu Povídka. Dramatizaci si samozřejmě můžete poslechnout i v archivu, ale moc neváhejte, protože pořady jsou autorsky chráněné a tudíž jsou uvolněny ve streamu pouze po dobu jednoho týdne!

______

To by mě zajímalo, co na to říkáte.