Všichni jste již určitě slyšeli o hrdinském příběhu Frodo Pytlíka a jeho přátel, v němž s vypětím všech sil donesl Prsten, který vládne všem, do Hory osudu, aby tak jednou pro vždy porazil veškeré zlo ve Středozemi. Ale teď dávejte pozor! Nic totiž není tak, jak se na první pohled zdá.

Pravdivý je příběh totiž jen do doby schůze rady v Roklince, v Elrondově domě. Ale pravé rozhodnutí a vymyšlený plán, již byly široké veřejnosti zatajeny! Odtud už byl příběh domyšlen. A to takovým způsobem, aby mohl dál hlásat o statečnosti a udatnosti obyvatel Středozemě. Co jsme zjistili od důvěrných zdrojů, pak se o vznik této „povídačky“ zasloužili hlavně Frodo a Bilbo Pytlíkovi, za účelem proslavit svůj neznámý nárůdek. Z jakých důvodů a za jakých okolností s tímto, jim neprospěšným, plánem souhlasili na radě přítomní elfové, lidé a trpaslíci, není jisté. Víme však, že ve skutečnosti v celé akci nesehrál nejdůležitější roli Frodo Pytlík. Ten sice opravdu nakonec vhodil Prsten do Hory osudu, ale učinil tak z pohodlí drápů krále orlů, Gwaighira, který ovšem sám nad horou proletěl v panické hrůze a se zavázanýma očima. Nebýt Gandalfa, skončilo by vše katastrofou! Avšak tato část úkolu nebyla nijak složitá. Mnohem odvážnější a nebezpečnější kousek museli provést gondorský dědic trůnu Aragorn, elf z lesní říše Legolas, trpaslík Gimli a válečník Boromir, když se pomocí groteskních a částečně, především ze strany Boromira, neslušných prostředků snažili upoutat Sauronovu pozornost a uvolnit tak pole působiště zbytku skupiny.

Ze spolehlivých zdrojů víme, že plán nakonec dospěl k úspěšnému konci. A to vše během pouhých patnácti minut! Všichni se ale zuby nehty snažili tuto skutečnost utajit. I přesto však zůstal v éteru jako dokumentace jejich činu videozáznam, jenž pravděpodobně pořídil Saruman, který skutečně zradil Společenstvo a chtěl toto kompromitující video později využít ve svůj prospěch. Nazval ho „How it should have ended“ v naději, že nebude odhalena jeho pravost, dokud se to nebude hodit jemu samotnému. Nedávno byl ale jeho originální původ specializovanými vědci prokázán a 100% potvrzen. A nyní máte jedinečnou a neopakovatelnou možnost ho shlédnout a zjistit, jak vše skutečně bylo!

Komentáře

komentářů

About The Author

Jsem mladá dívka s duší umělce, která se snaží zapojit do jakéhokoli uměleckého dění. Miluji hudbu, a to hlavně operu. Ráda a často unikám do své vlastní fantasie. Z toho částečně plyne, že jsem také snílek. Ovšem ne snílek v pravém slova smyslu...

Leave a Reply