Festival fantazie – jedinečné setkání fanoušků fantasy, sci-fi, mytologie, her nebo zkrátka milovníků dobré nálady a pohody. V rámci Festivalu fantazie proběhne také filmová linie FanFest, která vás ohromí nabitým programem a přehlídkou studentských filmů.

Festival fantazie se koná 28. 6. – 8. 7. 2011 v Chotěboři. Jedná se o největší setkání fanoušků fantastiky, sci-fi a her. Co vám Festival fantazie nabízí? Malý článek asi nestáčí na výčet všech lákadel a zajímavostí, proto si uveďme alespoň některé z nich. Účastníci se mohou těšit na promítání filmů (nejenom fantasy), zajímavé přednášky s atraktivními hosty, rozličné pohybové aktivity od tancování přes fotbal až po airsoft. Chybět nebudou ani soutěže, divadelní představení, výstavy a koncerty. Více informací najdete na stránkách Festivalu fantazie.

V rámci Festivalu fantazie proběhne 4. – 7. 7. malý filmový festival nazvaný FanFest. V letošním roce budou hlavním tématem FanFestu  pohádky, ovšem takové pohádky, které jsou určeny spíše pro dospělého diváka. Těšit se můžete na přednášky o předním českém filmovém režisérovi Karlu Zemanovi. Další přednášky se budou týkat  například ruských hororových pohádek, archetypálních motivů a postav nebo skrytých sexuálních symbolů v pohádkách.

To samozřejmě není všechno. Můžete se těšit i na promítání filmů a různé diskuze. Každý z vás se bude moci přijít podívat na snímky studentů filmových škol nebo tvůrců, kteří se točením filmů zabývají. Více informací o programu a o celém festivalu naleznete na oficiálním webu FanFestu.

Troufám si tvrdit, že každý účastník Festivalu fantazie si přijde na své, tak sbalte fantasy výzbroj a hurá do Chotěboře.

Barbora Sommerová

About The Author

Leave a Reply