Není to tak dlouho, co jsem tento snímek viděl, a je faktem, že hodně věcí musí člověk překousnout, obzvlášť jedná-li se o řeckou mytologii. Ale vezměme to od začátku.

Tedy, abych vám nastínil, o co jde. Na začátku byli Nesmrtelní, kteří časem zjistili, že se vzájemně lze zabít (Už tady je trochu divný jev. Čert to vem, řekněme, že byli věkem nesmrtelní stejně jako Tolkienovi elfové.) Nu a jak to zjistili, začali se rubat mezi sebou, zabíjeli se a zabíjeli. Ne, to není děj a ani pointa celého filmu, zápletka je promakanější. Jedna strana vyhrála a začali si říkat Bohové a ti druzí dostali jméno Titáni a ba co hůř, zamkli je pod horu Tartaros.

Pak přišli lidé, chvilku si hráli na svém písečku, uctívali Bohy a vedli si své malicherné války. Ti nahoře měli zase úmluvu, že se nebudou lidem plést do osudu, no proč taky, vždyť se k nim jen modlí.

Ale jak se říká, nic netrvá věčně.

Kde se vzal, tu se vzal, přišel „šílený“ král Hyperion s plánem vlády nad celým světem. A jak jinak toho dosáhnout než si pomocí Titánů. Ale ve všem je háček, a tak, aby děj nebyl příliš jednoduchý, se dají Titáni osvobodit pouze Epirejským lukem (což je artefakt a taky hrozně šikovná věcička).

Pozor, komplikace pokračují.

I tak je scénář pořád celkem jednoduchý, protože za Hyperionem stojí sakra velká masa chlapíků se sebevražednými sklony, neb sloužit v jeho službách většinou nebývá snadná práce. Ale což, za šíleným králem stojí stejně šílená armáda. Naštěstí pro řecký lid je tu jeden vesničan – rolník – bastard. Prostě ten jediný a dokonalý a vhodný kandidát na to stát se vůdcem řeckého lidu. Řeč je o Thesseovi. Ano, ti z vás, co znají řeckou mytologii, zabrblali či se zasmáli. Jak jsme se učili, Thesseus byl královský syn, který zachránil Athéňany.

Nu, co k tomu říct. S mytologií si scénáristé moc hlavu nelámali a ohýbali si ji, jak se jim zrovna hodila. Nemusíte se trápit i na minotaura dojde.

Už od prvních záběrů jde vidět, že za tímto dílem stojí producenti, kteří se účastnili i 300: Bitva u Thermopyl, a tak dojde na zpomalené záběry, cákající krev a ultimátní boj.

O oko muže se postará velice pohledná panenská věštkyně, i když její herecké schopnosti nikterak nezáří.
Co pro mě ovšem bylo hrubým nedostatkem filmu, bylo to, že jsem se ani jednou neusmál, žádná narážka, vtip či cokoliv tomu podobné.

Nu, když to celé shrnu, megalomanské efekty víc než dobře zpracované, skvělé souboje, pěkná žena, svalnatí muži do sebe třískají vším, co přijde k ruce. Nablýskaní bohové ve zlatě jsou už pak jen třešničkou na dortu a taky nesmíme zapomenout na ten luk, který krom pěkného vzhledu umí i velice destruktivní věci.

Musím dát poměrně vysoké hodnocení. 70% díky ultimátním soubojům a všemu okolo. Co mi však radost kazí, je onen nedostatek humoru a prznění mytologie.