Slavíme 8. narozeniny!

8 let uběhlo od chvíle, kdy světlo světa spatřila stránka MFantasy. Málokdo ze čtenářů nebo redaktorů si to pamatuje a mnohé se za tu dobu změnilo. Každý rok se pro vás snažíme přichystat několik novinek, kterými posouváme tento magazín kupředu. Letos jsme se rozhodli zaměřit na dvě věci: 1) vyváženost a šíře informací a 2) aktuálnost. Můžete se tedy těšit na oživení některých rubrik a čerstvé novinky ze všech koutů fantasy žánru.

Přeji vám, ať vám náš web dělá jen radost a ať vždy máte důvod se sem vracet. Děkujeme za projevovanou přízeň, 8 let jsme přežili jen díky vám, čtenářům!

Ondřej Hawk Páleník

šéfredaktor

Hledáme nové redaktory!

Tato slova zní na naše narozeniny už tradičně. Proč? Opět se snažíme přinést vám víc zajímavostí a článků z různých oblastí fantastiky. Letos se můžete těšit hlavně na pravidelné recenze deskových her a komiksů a kvalitnější filmovou rubriku. V souvislosti s tím chceme mezi sebe přijmout nové tváře. Máte odvahu? Chuť psát a získat za to volný přístup k věcem, které vás baví, ať už to jsou filmy, deskovky nebo komiksy?  Kromě toho přijmeme i reportéra, ilustrátora nebo knižního recenzenta.

Jak se k nám přidat? Pošlete nám svoji žádost emailem na adresu redakce@mfantasy.cz a přiložte ukázku své práce. V případě recenzí je vhodné přiložit 2-3 ukázky (jak pozitivně, tak negativně laděnou recenzi). Do předmětu zprávy uveďte, o jakou pozici se ucházíte.

Proč se k nám přidat?

Lze zopakovat to stejné jako při minulé výzvě… Pokud mám jmenovat nějaké materiální výhody pro redaktory, jsou to recenzní kopie knih nebo her či volňásky na různé akce. Stále se snažíme vytvářet nové možnosti pro redaktory, nové způsoby odměn. Přesto je třeba mít na paměti, že jsme nekomerčním magazínem, finanční kompenzace je proto v současnosti nemožná. Členství v redakci je hlavně o seberealizaci, nových zkušenostech a zlepšování se (navzájem si pomáháme a radíme) a také o zviditelnění své tvorby.

Požadavky na redaktory

Nutné jsou:

  • výborná znalost českého nebo slovenského jazyka
  • dobrý psaný projev
  • touha zlepšovat se
  • vůle zapojovat se dlouhodobě a pravidelně do činnosti redakce
    • být schopen psát alespoň 1 článek za měsíc nebo přiměřeně ke svému oboru
    • být aktivní, reagovat na emaily, hodnotit příspěvky ostatních

Předchozí zkušenosti nejsou nutné.

NABÍDKA STÁLE PLATÍ

Narozeninová soutěž

Dnes je den, kdy Mfantasy.cz slaví své osmé narozeniny, a aby to nebylo trapné, dárky nebudete dávat vy nám, ale my vám. Uděláme si takovou narozeninovou soutěž. Vylosovaný nebude jeden, ale rovnou tři. A o tom, že to bude bohatá nadílka, není pochyb. Přeci jen, kolikrát v životě slavíte osmé narozeniny? Na vylosované tedy čeká jeden z následujících balíčků:

1. Knižní trilogie Oliver Nocturno, Povolání: Zaklínačka
2. Válka čarodějek 1. a 2. díl, Beowulf
3. Zaslaná pošta, Otec prasátek, DVD Ocelová pěst

První vylosovaný si bude vybírat ze všech tří balíčků, druhý už jen ze dvou a na třetího zbude ten poslední, nicméně myslím, že i tak nebude o nic ochuzen.
Soutěžíme do nedělní půlnoci, tedy do 11.3, 23:59.
Nu a tady je soutěžní otázka: Jaký byl původní nápis na plakátu použitém v tomto článku?

Své odpovědi s adresou, kam zaslat výhru posílejte na mail: soutez@mfantasy.cz

Kde se vzal tu se vzal, přišel od nikud a nikam nemíří. Budoucnost raději neplánuje a minulost se pokusil pohřbít, občas se mu však vrací jako duch.

Samozvaný kritik filmů a seriálů, recenzent mfantasy.cz kde to svým rýpáním a neustálým otravováním dotáhl až na zástupce šéfredaktora a i tak si nedá pokoj…

Rovněž velký fanda fantasy a fenoménu Star Wars.

Milovník fantasy literatury a hororů jak hraných tak psaných.

Obdivovatel Stephena Kinga, J. R. R. Tolkiena, G. R. R. Martina, A. Pechova a T. Canavan.

Zapřísáhlý fanoušek Lucase, Spielberga, Jacksona a Baye.

Jeden z pořadatelů AMConu, Advíku, O Dračí řád a O dračí oko.

Porotce literární soutěže O Dračí řád.

About The Author

Kde se vzal tu se vzal, přišel od nikud a nikam nemíří. Budoucnost raději neplánuje a minulost se pokusil pohřbít, občas se mu však vrací jako duch. Samozvaný kritik filmů a seriálů, recenzent mfantasy.cz kde to svým rýpáním a neustálým otravováním dotáhl až na zástupce šéfredaktora a i tak si nedá pokoj... Rovněž velký fanda fantasy a fenoménu Star Wars. Milovník fantasy literatury a hororů jak hraných tak psaných. Obdivovatel Stephena Kinga, J. R. R. Tolkiena, G. R. R. Martina, A. Pechova a T. Canavan. Zapřísáhlý fanoušek Lucase, Spielberga, Jacksona a Baye. Jeden z pořadatelů AMConu, Advíku, O Dračí řád a O dračí oko. Porotce literární soutěže O Dračí řád.

Leave a Reply