Kuriozita

Nechce se to ani zdát, skoro jako by to bylo včera, ale za pár dní tomu bude rok, co padla první klapka v natáčení Hobita.

Bude skřet Bolg, syn Azoga, ve filmu? To je otázka, která nyní vrtá v hlavách fanoušků. Podle náznaků i třeba různých uveřejněných poznámek k natáčení s názvem Bolg s Gandalfem i dalších, se zdá, že bychom jej ve filmu přece jen mohli zahlédnout.

Ne vždy je však v dění okolo filmu a práv na Hobita veselo. Do médií se teď dostal případ hospody v anglickém Southamptonu s názvem Hobit, kde podávají i různé nápoje a jídlo s názvy, které jsou inspirovány knižní sérií. To se však nelíbí držitelům práv, kteří si činí na veškerá jména nárok. Je to zvláštní svět, když si ani člověk nemůže pojmenovat hospodu, podle čeho chce a inspirovat se něčím. Více se můžete dočíst zde.

 

Komentáře

komentářů

About The Author

Za mým prvním setkáním s fantasy stojí jedno jméno – J. R. R. Tolkien. Spisovatel, který pro mě stále zůstává asi největším velikánem v žánru. Od tohoto setkání uplynul už nějaký ten čas a já mezitím začal poznávat fantastiku ze všech možných úhlů. Zhlédl nespočet filmů, stejně tak si zahrál mnoho RPG jak na počítači, tak i na stole, hlavně DrD, které občas ještě hráváme. Projezdil bitvy a larpy, na které se poslední dobou už moc nedostává času, a taky jsem holt trochu zlenivěl:) Momentálně zůstávám věrný fantasy zejména skrz knihy, sci-fi spíš ojediněle. Času ubývá, autorů přibývá, ale i tak rád poznávám nové tváře žánru.

Leave a Reply